ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Ogłoszono premierę nowej animacji studia Ghibli!

Podczas gdy Hayao Miyazaki pracuje nad swoim nowym filmem animowanym How Do You Live?, jego syn, Gorō, w tym samym czasie tworzy swoją produkcję zatytułowaną Aya And The Witch. Na film Pana Miyazakiego poczekamy jeszcze dobrych kilka lat, jednak produkcja reżyserowana przez Gorō zadebiutuje jeszcze w tym roku!

Aya And The Witch to film reżyserowany przez syna Pana Miyazakiego, która oparta jest o powieść Earwig and the Witch, autorstwa brytyjskiej pisarki Diany Wynne Jones z 2011 roku. Będzie to druga produkcja w portfolio studia Ghibli, która powstała na podstawie książek Pani Jones, bowiem autorka, odpowiada również za pierwowzór Howl’s Moving Castle, który w adaptacji studia Ghibli nominowany był do Nagrody Akademii Filmowej w 2006 roku. Film autorstwa Gorō Miyazakiego uwzględniony był w liście tegorocznego festiwalu w Cannes, jednak z powodu pandemii, premiera ma odbyć się zimą 2020 roku. Warto wspomnieć, iż będzie to pierwszy film studia, w stu procentach wykonany w komputerowym 3D.

Earwig and the Witch opowiada o dziewczynce z domu dziecka, która pewnego dnia zostaje adoptowana przez tajemniczą kobietę imieniem Bella Yaga. Nowa opiekunka okazuje się być wredną czarownicą, a Earwig wraz ze swoim towarzyszem w postaci gadającego kota, zmuszona jest przetrwać w nowym, nieprzyjaznym otoczeniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.