ANIME I MANGA NEWS

Manga One Piece przekroczyła próg 480 milionów egzemplarzy w obiegu!

Manga Eiichiro Ody od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najbardziej rozpowszechnionych mang wszechczasów, posiadając o ponad 50% lepszy wynik od Dragon Ball’a z drugiej pozycji. Pozycja pirackiej sagi umocniła się właśnie jeszcze bardziej, bowiem piracka seria oficjalnie przekroczyła kolejny imponujący kamień milowy ilości egzemplarzy. 

 

Wydawnictwo Shueisha ogłosiło, iż One Piece autorstwa Eiichiro Ody oficjalnie przekroczyło próg 480 milionów kopii w obiegu globalnym! Nie chodzi tutaj konkretnie o same sprzedane egzemplarze fizycznych mang, a raczej wszystkie jakie zostały wydrukowane.

Nie byle jaki wynik udało się osiągnąć przy okazji premiery 98. tomu serii i składa się na niego 400 milionów kopii wydanych w samej Japonii oraz ponad 80 milionów w innych 42 krajach/regionach świata.Seria ukazuje się na łamach magazynu Weekly Shonen Jump od lipca 1997 roku i już w tym roku skończy 24 lata. Warto wspomnieć, iż manga One Piece od 2015 roku posiada rekord Guinessa w kategorii „najliczniej wydanego dzieła komiksowego od pojedynczego autora”, a na początku bieżącego roku przekroczyła próg 1000 wydanych rozdziałów.źródło: Anime News Network

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.