JAPONIA NEWS REAL LIFE

Osaka utraciła jeden ze swoich najbardziej charakterystycznych obiektów

Kilka dni temu zamknięty został, znajdujący się w Akihabarze, salon gier SEGI, który przez ostatnie kilkanaście lat pełnił również rolę istotnego elementu miejskiego krajobrazu. Podobna sytuacja nastąpiła właśnie w Osace, a dokładnie w rozrywkowym dystrykcie Shinsekai, z którego z dnia na dzień zniknął bardzo popularny lampion ryby fugu. 

 

Wspomniany obiekt należał do restauracji Zuboraya – bardzo popularnego i ponad 100-letniego lokalu, specjalizującego się w daniach z ryby fugu. Kilkumetrowy lampion z napisem “Zuboraya” zdecydowanie był obiektem niezwykle istotnym i charakterystycznym dla Osaki, który widoczny jest na zdecydowanej większości pocztówek oraz zdjęć dzielnicy Shinsekai. Popularny lampion został zdemontowany 3 września w godzinach wieczornych, czego powodem było naruszenie praw miejskich, dotyczących zachowania odległości obiektu reklamowego od ulicy. Problemy ma również sama restauracja, która w lipcu tego roku ogłosiła permanentne zamknięcie wraz z dniem 30 września, czego powodem są problemy finansowe spowodowane pandemią koronawirusa.Zarówno turystom jak i lokalsom brakuje obecności popularnej rybki, która do tej pory była jednym z najchętniej fotografowanych obiektów w całej dzielnicy. Przed drzwiami lokalu pojawił się baner wieszczący smutną informację o nadchodzącym wielki krokami – końcu działalności.

“Dziękujemy wam wszystkim za wiele lat nieustannego wsparcia. Trzymajcie się, do widzenia.” – czytamy na informacji umieszczonej przy wejściu do restauracjiPrzyszłość Fugu z Zoborayi jest na chwilę obecną nieznana. Przygarnięcie popularnego obiektu zaoferowała miejscowa łaźnia publiczna Spa World, jednak wciąż nie wiadomo, czy wyrażą na to zgodę władze miasta, które przez najbliższy czas zostaną w posiadaniu lampionu oraz podejmą decyzję o jego ewentualnym powrocie. Shinsekai z pewnością nie będzie bez niego takie same. 

źródło: SoraNews24

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: