GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Oto Citra – pierwszy pełnoprawny emulator 3DS’a na Androida

Mobilne emulatory konsol stają się coraz bardziej popularne i jest to całkowicie naturalna kolej rzeczy. Nie każdy w końcu dysponuje starym Game Boy’em czy PSP, a obecne smartfony, z łatwością radzą sobie z odpalaniem większości ówczesnych tytułów. W Sklepie Play pojawiła się Citra, której istnienie może uszczęśliwić wielu graczy. 

Miłośnicy gier na Gameboy Advance (przynajmniej ci korzystający z Androida) od kilku dobrych lat nie mają powodu do narzekań. Emulatorów GBA pojawiło się już całkiem sporo, jednak sprawa ma się znacznie ciężej, jeśli idzie o zalezienie dobrych aplikacji, umożliwiających ogrywanie gier z późniejszych handheld’ów Nintendo. Jak pokazują niedawne dane sprzedaży poszczególnych konsol, trójwymiarowy handheld cieszy się sporym zainteresowaniem, a do Sklepu Play trafiła właśnie Citra, która jako emulator 3DS, spotkała się z bardzo pozytywnym feedback’iem.

Citra Emulator wciąż jest we wczesnym dostępie, jednak już teraz zdobywa zainteresowanie wielu użytkowników smartfonów. Samo oprogramowanie istniało już jakiś czas w wersji desktopowej, jednak teraz, powstała oficjalna, darmowa aplikacja. Poza możliwością porządnej emulacji 3DS’owych ROM-ów, Citra korzysta również z żyroskopowych możliwości smartfonów, co w wielu tytułach, daje możliwość sterowania ruchowego. Poniżej możecie zobaczyć jak aplikacja radzi sobie z emulacją poszczególnych tytułów:

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.