ANIME I MANGA NEWS

Oto dwie postacie, których narysowanie sprawia autorowi One Piece’a największy problem!

Eiichiro Oda ostatnimi czasy zrobił się dosyć wylewny jeśli chodzi o różne ciekawostki dotyczące procesu twórczego One Piece’a. Autor pirackiego uniwersum ostatnio zdradził, czemu obdarzył Luffy’ego mocą gumiaka, natomiast teraz, wyjawił dwie postaci, których narysowanie jest dla niego najtrudniejsze.

Pytanie zadane przez jednego z fanów: Czy istnieją postacie, których design stanowił dla Pana problem? Jeśli tak, które?

Eiichiro Oda: „Boa Hancock i Shirahoshi. Od zawsze sprawiało mi problem wykreowanie postaci pięknej kobiety ponieważ stworzenie wielu, moim zdaniem pięknych, twarzy jest bardzo trudne w serii tak rozległej jak One Piece. W przypadku postaci męskich jestem w stanie tworzyć je na potęgę. Jeśli mowa o postaciach żeńskich bywa podobnie kiedy mam narysować choćby twarze kobiet z Amazon Lily, ale sprawa ma się zupełnie inaczej kiedy mam zamiar stworzyć naprawdę piękną i kobiecą bohaterkę.”

„O nieziemskim pięknie Hancock przekonywałem fanów jeszcze zanim ujawniony został jej wygląd, jednak celowo nie zdradzałem szczegółowych detali jej wyglądu. Postawiłem przed sobą trudne zadanie udowodnienia swoich słów, kiedy przyszło do momentu jej pierwszego pojawienia się w mandze. Tworząc ją starałem się wyobrazić jaki typ twarzy mogłaby mieć najpiękniejsza kobieta na świecie oraz poczułem dużą ulgę, kiedy faktycznie przypadła fanom do gustu.”

W przypadku Shirahoshi ponownie nakręciłem fanów na piękno nadchodzącej postaci oraz powiedziałem, że Syrenia Księżniczka będzie równie piękna, jak Boa Hancock! Kolejna postać kobieca tak piękna jak Hancock!? Tak naprawdę jestem osobą potrafiącą przewidzieć swój potencjał rysowniczy. Następnie udało mi się stworzyć drugą, piękna postać kobiecą. Była to pierwsza bohaterka One Piece, u której zdecydowałem się na narysowanie brwi pochylonych ku dołowi (typ miny, którą robisz, kiedy jesteś zakłopotany). Nigdy wcześniej nie rysowałem postaci takiej jak Shirahoshi, gdyż osobiście bardziej wolę silne i pewne siebie kobiety, ale po skończeniu jej projektu pomyślałem „Wygląda lepiej niż planowałem”.”

źródło: opfanpage.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.