GAMING NEWS

Oto Greenfield – Miasto, które powstaje w Minecraft’cie od ponad 9 lat

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o ambitnych projektach wykonywanych w produkcji Mojang Studios, nawet przez długie lata. Pod koniec marca, internet obiegła informacja o graczu, który w Minecraft’cie odtworzył całą planetę Ziemie w skali 1:1, natomiast teraz coraz głośniej mówi się o projekcie zwanym Greenfield. 

Greenfield to projekt, nad którym od ponad 9 lat aktywnie pracuje 10 osób. Jest to prawdopodobnie największa tego typu konstrukcja, stworzona kiedykolwiek, która  ukończona, ma być pełnoprawnym miastem, stworzonym w skali 1:1. Poza główną dziesiątką graczy, którzy tworzą lokację od 2011 roku, przez rozwijaną z dnia na dzień infrastrukturę, przewinęło się już ponad 400 budowniczych, a ukończony dopiero w 20% projekt złożony jest, na chwile obecną, z 20 milionów bloków(!). 

Powyższe nagranie jest najbardziej aktualnym, wizualnym update’em projektu, zaprezentowanym przez autorów jeszcze w zeszłym roku. Najświeższy wgląd w aktualny stan prac nad Greenfield, twórcy obiecują umożliwić już 31 maja. Tego dnia, mapa, w swojej obecnej, nieukończonej formie, ma trafić do sieci i każdy do tego chętny, będzie mógł ją zwiedzić we własnym zakresie. (Najprawdopodobniej będzie to wymagało sporo wolnej pamięci dyskowej)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.