ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Oto mangi, które sprzedały się w Japonii najlepiej w 2020 roku:

Japońska firma Oricon, zajmująca się zbieraniem danych statystycznych oraz tworzeniem raportów dotyczących utworów kultury, opublikowała właśnie roczny ranking najlepiej sprzedanych mang na terenie Japonii. Dane uwzględniają sprzedaż w okresie od 18 listopada 2019r. do 22 listopada 2020r. i nie trudno zgadnąć, która seria absolutnie zdominowała zestawienie. 

 

Oricon opublikował dwa raporty, uwzględniające kolejno „Najlepiej sprzedane mangi według serii” oraz „Najlepiej sprzedane mangi według ilości egzemplarzy”. Odkąd firma zaczęła publikować pierwsze raporty w 2008 roku, po raz pierwszy w historii zdarzyło się, że jeden i ten sam tytuł zajął pierwszą lokatę w obydwu zestawieniach i jest nim oczywiście Kimetsu no Yaiba autorstwa Koyoharu Gotouge. Z obydwoma raportami możecie zapoznać się poniżej:Najlepiej sprzedane mangi w Japonii 2020 (wg. serii)

 

 

Tegoroczną potęgę Demon Slayera widać już w samym powyższym zestawieniu, jednak prawdziwa dominacja rozpoczyna się w rankingu najlepiej sprzedanych egzemplarzy poszczególnych mang. Kimetsu no Yaiba od ponad miesiąca zajmowało pierwsze 22 pozycje rankingu sprzedaży, co jest imponujące, biorąc pod uwagę, że właśnie w tylu tomach zamyka się cała seria. Stan ten utrzymał się do dziś i co więcej, limitowane wydania tomów 20. oraz 21. zajęły kolejno #26 oraz #27 pozycję w rankingu, co w finalnym rozliczeniu daje aż 24 z 30 pozycji, zajętych przez jedną mangę.  Ze szczegółami zestawienia możecie zapoznać się poniżej:Najlepiej sprzedane mangi w Japonii 2020 (wg. ilości egzemplarzy)

 

 

źródło: Anime News Network 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.