ANIME I MANGA NEWS

Ousama Ranking – O czym jest najwyżej oceniane anime sezonu jesień 2021?

Niekwestionowanym królem rankingów anime w sezonie jesień 2021 zostało Ousama Ranking (Ranking of the Kings), czyli najnowsze dziecko Wit Studio. Po emisji połowy odcinków pierwszego sezonu, seria zdaje się wyraźnie zyskiwać na popularności. Czy warto się z nią zapoznać? 

 

Seria Ousama Ranking zadebiutowała w październiku 2021 roku, szybko pnąc się w górę w MAL’owym rankingu najlepszych obecnie emitowanych anime. Do czasu nadejścia finału Attack on Titan, produkcja ta zajmowała w owym zestawieniu pierwsze miejsce, będąc równocześnie w TOP 30 serii wszechczasów.

Choć adaptacja mangi Sosuke Toki nieustannie zbiera wyśmienite oceny, wciąż nie udało jej się definitywnie wskoczyć na przysłowiowy hype train. Podobnie było z zeszłorocznym Odd Taxi (więcej tutaj!), które to – m.in. ze względu na nietuzinkową kreskę – nie zdołało przebić się do mainstreamu. W przypadku Ranking of the Kings może być jednak z goła inaczej. Seria jest coraz to bardziej doceniania i – biorąc pod uwagę, że jest dopiero w połowie – zdecydowanie warto ją nadrobić!Jeśli po raz pierwszy słyszycie o Ousama Ranking (lub Ranking of the Kings), jest to seria na podstawie internetowej mangi autorstwa Sosuke Toki. Jej pierwszy rozdział ukazał się w maju 2017 roku na łamach serwisu Manga Hack. Internetowy projekt szybko zgromadził rzeszę fanów i – po nieco ponad 4 latach od debiutu pierwszego rozdziału – doczekał się ekranizacji od Wit Studio.

Za warstwą animacyjną stoi więc nie byle kto, bo twórcy m.in. Vinland Sagi czy pierwszych trzech sezonów Attack on Titan„Dziecinna” kreska jest w przypadku Ousama Ranking tylko złudzeniem, gdyż podobnie jak w obu wymienionych, animacja jest płynna i obfituje w wiele świetnych scen walk. Nie gorzej jest z samą historią, za której reżyserią stoi Yousuke Hatta (reżyser One Punch Man). Przedstawione w anime uniwersum, bohaterowie oraz klimat  również stoją na bardzo wysokim poziomie. Jak jest natomiast z fabułą? FABUŁA

Jeśli oglądaliście Made in Abyss, z pewnością wiecie jak zwodnicza potrafi być warstwa wizualna. W tym przypadku może nie jest aż tak potężnie, jednak Ousama Ranking na pewno nie zalicza się do fabuł dziecinnych i dysponuje wieloma dojrzałymi i nieraz mrocznymi wątkami. Głównym bohaterem opowieści jest młodociany książę Boji. Jako pierworodny syn króla jest następcą tronu, jednak przez to, że urodził się głuchoniemy jest obiektem kpin większość królestwa. Chłopiec dysponuje jednak ponadprzeciętną motywacją do działania oraz wrodzoną pozytywnością. Dzięki temu zdobywa on coraz większe uznanie wśród bohaterów jak i samych widzów.

Historia anime wciąż się rozwija i – w chwili pisania tego artykułu – ukazało się dopiero 12 z 24 odcinków. Jeśli więc cenicie sobie dobry klimat fantasy, niebanalną fabułę i ciekawie napisanych bohaterów – z pewnością warto dać jej szansę!

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.