ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Pełnometrażowe anime Belle trafi na ekrany polskich kin!

Nieczęsto zdarza się, aby pełnometrażowe animacje japońskie były wyświetlane w polskich kinach. Sytuacja ta ulegnie niebawem drobnej zmianie, albowiem Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zajmie się rodzimą dystrybucją Belle! Nową produkcję Mamoru Hosody zobaczymy już tej jesieni! 

 

Film Belle (Ryû to sobakasu no hime) miał swoją japońską premierę w zeszłym tygodniu, jednak niebawem będziemy mogli obejrzeć go w również polskich kinach! Za dystrybucję tytułu odpowiedzialne będzie Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, które zorganizuje pierwsze seanse już we wrześniu. Produkcja początkowo wyświetlana będzie w okresie od 25 września do 3 października, w 20 różnych placówkach kinowych. Po tym terminie planowana jest szeroka dystrybucja w kinach w całej Polsce.

Na razie nie wiadomo czy będą to tylko kina studyjne czy również sieciowe multipleksy, jednak szczegóły poznamy już niedługo. Reżyser filmu, Mamoru Hosoda, odpowiada za filmy takie jak Wilcze Dzieci, Mirai czy Summer Wars, a więc jeśli podobał wam się którykolwiek z wymienionych, Belle z pewnością jest pozycją godną uwagi!Film opowiada o 17-letniej Suzu, która mieszka w małym miasteczku wraz ze swoim ojcem. Dziewczyna radzi sobie z utratą matki poprzez ucieczkę do wirtualnego świata gry o nazwie „U”. Funkcjonuje tam jako swoje alter-ego w postaci znanej piosenkarki o pseudonimie „Belle”. Życie Suzu wywraca się do góry nogami wraz z pojawieniem się tajemniczego smoka. Wkrótce wybiera się ona w pełną wzlotów i upadków podróż w poszukiwaniu samej siebie.

Film został mocno doceniony za widowiskową oprawę audiowizualną. Za animację tytułu odpowiedzialne jest Studio Chizu, natomiast projekt głównej bohaterki (w świecie gry) jest dziełem – znanego z licznych produkcji Disneya – Jina Kima (Frozen, Big Hero 6, Vaiana). Na szczególną uwagę zasługuje również projekt świata „U”, który jest owocem prac brytyjskiego architekta – Erica Wonga.

Warto wspomnieć, że Belle prezentowana była podczas niedawnego festiwalu w Cannes, gdzie otrzymała trwające aż 14 minut owacje na stojąco.źródło: IGN Polska 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.