ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Pełnometrażowy Demon Slayer z rekordową premierą w Ameryce Północnej!

Po absolutnym podboju Japonii, pełnometrażowy Demon Slayer wyruszył do USA oraz Kanady, gdzie premiera odbyła się 23 kwietnia. Zgodnie z informacjami AFP, film zarobił zawrotną kwotę 19,5 miliona dolarów w samym weekendzie otwarcia! Jest to kolejny – i to w dodatku nie byle jaki – rekord na koncie produkcji. 

 

W zeszłym miesiącu, informowaliśmy o kontrowersyjnym werdykcie organizacji MPAA, która przyznała filmowemu Demon Slayer’owi, ocenę R. Mimo tego oraz faktu trwającej pandemii, premiera filmu w Ameryce Północnej przebiegła wręcz znakomicie. Film zarobił 19,5 mln $ w swoim pierwszym weekendzie, co jest kolejnym rekordem na koncie tytułu.

Demon Slayer – The Movie: Mugen Train zaliczył bowiem najlepszą premierę nieanglojęzyczną w historii kontynentu! Do tej pory, miano to nosił film Hero (2002) autorstwa Zhanga Yimou, który w trakcie premierowego weekendu w 2004 roku, wygenerował kwotę 17,8 mln $.Przypomnijmy, że podobnym sukcesem, film może poszczycić się również na własnych ziemiach, gdzie zaliczył najlepszy start w historii japońskiego kina. Kilka miesięcy później, Mugen Train został najbardziej dochodową japońską produkcją na całym świecie.źródło: Kotaku 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.