GAMING JAPONIA NEWS

Pierwsza w Japonii „Esportowa Siłownia” otwiera się w Tokio

Nie tak dawno temu, informowaliśmy o interesującej inwestycji Konami, jaką była szkoła, w całości poświęcona edukacji esportowej. Lada dzień, stolica Japonii doczeka się otwarcia drugiej placówki, skupionej wokół tematu sportu wirtualnego. Tym razem ma być to coś na kształt siłowni! 

 

Już w tym miesiącu, na jednej z tokijskich ulic, otwarty zostanie lokal reklamowany jako Esportowa Siłownia. Fundatorami inwestycji mają być Tokyo Metro oraz firma Gecipe, które twierdza, iż jest to pierwsza tego typu usługa w kraju.

Placówka ma działać na podobnej zasadzie jak klasyczna siłownia. Zakup comiesięcznego karnetu umożliwiać ma trenowanie na wysokiej jakości sprzęcie, z opcjonalną możliwością pobierania nauk od profesjonalnych esportowców. W środku znajduje się niewiele – bo dokładnie 12 stanowisk – co służyć ma utrzymaniu kameralnej atmosfery.Jak możemy przeczytać w oficjalnym dokumencie, projekt ma na celu „urzeczywistnienie świata, w którym każdy może cieszyć się esportem w dowolnym momencie”. W lokalu z czasem odbywać mają się również różnego rodzaju turnieje oraz nabory do profesjonalnych drużyn.źródło: Kotaku 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.