ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Pierwsze spojrzenie na „Chłopca i Czaplę”. Tak prezentuje się nowa produkcja Studia Ghibli

Miłośnicy kina i magicznego klimatu dzieł Studia Ghibli mają powody do ekscytacji. Właśnie pojawiły się pierwsze screeny ich najnowszego dzieła. „Chłopiec i Czapla” (The Boy and the Heron), to animacja od legendarnego studia, za którą stoi sam Hayao Miyazaki! 

 

Pod koniec 2021 roku, informowaliśmy was, iż Hayao Miyazaki przerwał emeryturę, aby powrócić z ostatnim w swej karierze filmem. Produkcja ta zadebiutowała w Japonii dokładnie… wczoraj i jeśli dziwi was, że jakimś cudem o niej wcześniej nie słyszeliście to już spieszę z wyjaśnieniami.

Kimitachi wa dô ikiru ka (dosł. How Do You Live) to najnowsze dzieło samego Hayao Miyazakiego. Jego globalny tytuł najprawdopodobniej brzmieć będzie The Boy and the Heron (Chłopiec i Czapla). Choć jest to pierwszy film założyciela Ghibli od dekady, miał on w związku z jego premierą pewną nietypową wolę.

Premierze miała nie towarzyszyć bowiem absolutnie żadna forma promocji. Przełożyło się to na brak zwiastunów, teaserów, opisów fabuły, artykułów etc. Film od wczoraj emitowany jest w japońskich kinach, a screeny które trafiły właśnie do sieci to pierwsza i zapewne ostatnia dawka materiałów z produkcji, jakie zobaczycie przed jej obejrzeniem. Wspomniane klisze możecie oblookać poniżej:Tak jak wyżej wspomniałem, fabuła filmu dalej pozostaje sekretem. Wiadomo natomiast, że pracowała nad nim śmietanka szych z Ghibli takich jak producent Toshio Suzuki oraz legendarny kompozytor Joe Hisaishi. Warto dodać, że głównym animatorem jest Takeshi Honda, który poza produkcjami Ghibli, maczał palce w filmach z serii Neon Genesis Evangelion oraz produkcjach takich jak Perfect Blue, Paranoia Agent czy Kill la Kill.

Premiera filmu w innych regionach póki co jest sprawą niejasną. Niektóre źródła sugerują, że nastąpi ona jeszcze w 2023 roku. Istnieje jednak szansa, że jako mieszkańcy Europy, na premierę poczekamy do przyszłego roku.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.