GAMING NEWS TECHNOLOGIA

PlayStation Portal z ujawnioną ceną i datą premiery

PlayStation Portal – znane wcześniej jako „Project Q” – to urządzenie, które Sony zapowiada od końca maja 2023 roku. Platforma przeznaczona dla posiadaczy PlayStation 5 otrzymała właśnie konkretną datę premiery. Poznaliśmy również jej dokładną cenę. 

 

Przedstawiciele Sony podzielili się wyczekiwanymi szczegółami na temat swojego nadchodzącego urządzenia. PlayStation Portal – bo o nim mowa – ukaże się na sklepowych półkach już 15 listopada 2023 roku. 

Firma ujawniła również planowaną cenę urządzenia, która na rynku europejskim wyniesie 219,99 euro. Przy dzisiejszym kursie przełoży się to na koszt, który w Polsce powinien zmieścić się w granicach 990-1000 złotych.Choć pogłoski o następcy PS Vita, tudzież nowej konsoli przenośnej Sony były ostatnio całkiem donośne, warto zaznaczyć, że PlayStation Portal nie jest ani jednym, ani drugim. Nie należy traktować więc sprzętu jako konkurencję Nintendo Switch czy Steam Deck’a, a bardziej jako rozszerzenie przeznaczone dla użytkowników PlayStation 5.

Cały koncept sprzętu opiera się na technologii Remote Play umożliwiającej strumieniowanie zainstalowanych gier z PS5 poprzez Wi-Fi. Te, dzięki PlayStation Portal, ograć będzie można na 8-calowym ekranie 1080p/60fps, przy zachowaniu bliźniaczo-podobnego sterowania.

Platforma zdecydowanie nie sprawdzi się więc dla osób szukających sprzętu do grania w podróży. Może jednak okazać się dobrym rozwiązaniem choćby dla osób, którym często doskwiera problem telewizora zajętego przez innych domowników.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.