GAMING NEWS TECHNOLOGIA

PlayStation VR 2 znajduje się w trakcie prac

Moduł VR dla konsoli PlayStation 4 zadebiutował w październiku 2016, stając się tak naprawdę pierwszym tego typu urządzeniem w choć trochę opłacalnym progu cenowym. Okazuje się, że Sony nie stało od tamtej pory w miejscu i firma oficjalnie potwierdziła, iż trwają pracę nad całkowicie nową wersją PS VR. 

 

W minioną środę, Sony potwierdziło, iż pracują w tej chwili nad PS VR 2, które w przyszłości ma trafić do użytkowników PlayStation 5. Sprzęt ma być usprawniony zarówno pod względem grafiki, pola widzenia jak i dokładności z jaką śledzone jest położenie głowy oraz ruch kontrolerów. 

Nowy headset ma łączyć się z konsolą pojedynczym przewodem, a same kontrolery ruchowe doczekać mają się solidnego upgrade’u, zyskując funkcje znane z pada Dual Sense.Na zapowiedziany sprzęt będziemy musieli jednak trochę poczekać. Sony już teraz potwierdziło, iż czeka ich jeszcze zdecydowanie za wiele roboty, aby uwinąć się z premierą PS VR 2 w 2021 roku. Ta najprawdopodobniej nastąpi w dopiero w 2022, jednak wciąż nie ma co do tego stuprocentowej pewności.


źródło: PlayStation.Blog

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.