GAMING NEWS PLOTKA

[PLOTKA] Alan Wake 2 znajduje się w trakcie prac!

Alan Wake zadebiutował dokładnie 14 maja 2010 roku i do dziś pozostaje jedną z najlepiej ocenionych gier swojego gatunku. Wiele wskazuje na to, że sequel gry znajduje się obecnie w fazie prac, a przynajmniej tak twierdzi wysoce wiarygodny informator, Jeff Grubb. 

 

Zgodnie z informacjami Jeffa Grubba z serwisu VentureBeat, studio Remedy Entertainment rozpoczęło rzekomo pracę nad Alan Wake 2. Produkcja finansowana ma być przez firmę Epic Games, która miała przedstawić najkorzystniejszą ofertę z grona kilku różnych wydawców. Zakup ten ma być preludium do rzekomej nowej strategii finansowej firmy, która chce nabyć mocne tytuły ekskluzywne dla swojego sklepu.

Grubb wyjawił wspomnianą informację podczas wczorajszej transmisji w serwisie Twitch. Choć nie jest ona stuprocentowa, to jednak istnieją argumenty, w świetle których ukazanie się gry jest wysoce prawdopodobne. Jednym z nich jest odzyskanie przez studio Remedy prawa do marki Alan Wake w 2019 roku. Stało się to całkiem niedawno, a w przypadku tak dobrze przyjętej pierwszej odsłony, szanse na sequel są bardziej niż wysokie.

Kolejnym argumentem, przemawiającym za powstaniem produkcji jest wiarygodność samego Grubba, który nie ma w zwyczaju puszczania w świat niesprawdzonych informacji.

Plotka o pracach nad grą idealnie wpisuje się w słowa, których w niedawnym wywiadzie, udzielił prezes Remedy Entertainment. Wyznał on wtedy, iż studio pracuje obecnie nad dwoma projektami z uniwersum Wake’a*, z których jednym jest zapewne nowa zawartość dodatkowa do Control, a drugim… no właśnie.

*DLC AWE z zeszłego roku dowiodło, iż Control rozgrywa się w tym samym uniwersum co Alan Wake. źródło: GRY-OnLine.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.