GAMING NEWS PLOTKA

[PLOTKA] Seria Pokemon Diamond and Pearl może dostać remake na Nintendo Switch!

Gry z serii Sword and Shield były ostatnimi produkcjami z uniwersum Pokemon wydanymi na konsole Nintendo Switch, od których premiery minął już ponad rok. Tegoroczne obchody 25-lecia marki dają niemal pewność tego, iż w 2021 roku zobaczymy nowe odsłony cyklu i bardzo możliwe, że już wiemy jakie. 

 

Nowa plotka, mająca swoje źródło u kilku anonimowych informatorów, sugeruje, iż Nintendo zamierza zapowiedzieć switchowy remake Pokemon Diamond and Pearl z 2006 roku. Wydarzyć ma się to ponoć już 27 lutego, czyli w urodzinową datę wydania Pokemon Red/Green, tradycyjnie obchodzoną jako Pokemon Day.

Zgadzałoby się to z innymi plotkami z przed kilku dni, które mówią, że właśnie tego dnia odbyć ma się specjalny panel Nintendo Pokemon Direct, co byłoby wyśmienitą okazją dla tego typu zapowiedzi.Nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o potencjalnym remake’u odsłon z IV generacji. Już rok temu mówił o tym jeden z informatorów – Kalios, wskazując nawet przybliżoną datę premiery, przypadającą na listopad 2021 roku, co również wydaje się być mocno prawdopodobnym terminem, jeśli gry faktycznie zostaną zapowiedziane 27 lutego.

Swoje reedycje otrzymały już w końcu wersje Red/Blue, Gold/Silver oraz Ruby/Sapphire, a więc odświeżona wersja regionu Sinnoh wydaje się być naturalną koleją rzeczy. O trafności omawianej plotki przekonamy się na własnej skórze już w okolicach 27 lutego. 4 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.