GAMING NEWS

Pojawił się pierwszy zwiastun „The Medium”. Potężna propozycja polskiego studia dla fanów horrorów!

Chwilę temu zakończył się event Inside Xbox, gdzie prezentowane były zwiastuny tytułów, nadchodzących na nowego Xboxa Series X. Pomimo wielu, bardzo ciekawych pokazów, ogromne zainteresowanie widzów przykuła zapowiedź horroru od polskiego studia Bloober Team. The Medium pojawi się na PC oraz Xboxa nowej generacji już w wakacje tego roku.

Na całym świecie, polski game dev rozsławiony został przez ostatnie lata przez CD Projekt, który po premierze trzeciego Wiedźmina oraz szczególnie teraz, przed wypuszczeniem niezwykle wyczekiwanego Cyberpunk’a, cieszy się ogromnym, międzynarodowym uznaniem. Podczas gdy oczy wszystkich zwrócone są w kierunku CDP, gdzieś na drugim planie tego wszystkiego działa, również polskie, studio Bloober Team, które zaprezentowało właśnie swoją nadchodzącą produkcję. Autorzy popularnego Layers of Fear (które notabene ma doczekać się hollywoodzkiej adaptacji), pokazali zwiastun „The Medium”, czyli dualistycznego horroru nowej generacji opowiadającego historię kobiety żyjącej w dwóch światach jednocześnie, której wizje doprowadziły ją na trop tragedii, mającej miejsce w opuszczonym przed laty hotelu.

Prezentacja tytułu wywołała nie lada szum w sekcji komentarzy, a gra już teraz zdaje się być w centrum uwagi bardzo wielu graczy. Poza dość widowiskowym gameplay’em, który wizualnie kojarzyć może się z Silent Hill, czy mniej popularnym  Alanem Wake’iem, gra zaintrygowała wszystkich swoim aspektem artystycznym. Za „dualistyczną” ścieżkę dźwiękową w The Medium odpowiadają Arkadiusz Reikowski oraz legendarny kompozytor Akira Yamaoka(!), który odpowiedzialny jest między innymi za soundtrack serii Silent Hill. Uwydatnione zostały także typowo polskie akcenty, w tym przewijające się przez trailer wizualizacje, nawiązujące do sztuki Zdzisława Beksińskiego, czy ukazane w materiale krakowski rynek oraz „Ośrodek wypoczynkowy NIWA”, sugerujące obecność rodzimych lokacji.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.