GAMING NEWS REAL LIFE

Pokaz PS5 – Future of Gaming oficjalnie przełożony!

Kilka dni temu oczy wszystkich miłośników gier zwróciły się w kierunku Sony, które zapowiedziało pierwszą, konkretną konferencję związaną z nadchodzącym PS5. Wydarzenie miało odbyć się już w ten czwartek, jednak dosłownie chwilę temu, w momencie pisania tego wpisu, firma zdecydowała się na zmianę daty pokazu. 

Bezpośrednią przyczyną odwołania Future of Gaming jest napięta sytuacja w USA, związana z niedawnym zabójstwem George’a Floyda przez policjanta. W kraju panują coraz poważniejsze zamieszki, a z tego samego powodu, EA zrezygnowało z dzisiejszej zapowiedzi gry Madden NFL 21, bezpośrednio komentując, że „to nie jest czas na gry.”. Sony zdecydowało się na podjęcie równie odważnej decyzji i oficjalnie przełożyło czwartkową imprezę na termin nieokreślony. 

„W obecnej chwili zamierzamy się wycofać i dać wybrzmieć ważniejszym głosom” – czytamy w krótkim oświadczeniu firmy. Sony nie zdecydowało się na podanie nowej daty pokazu, jednak ten najpewniej odbędzie się, gdy tylko sytuacja w Stanach ulegnie stabilizacji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.