GAMING NEWS POKEMON

Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl oraz Legends: Arceus z datami premiery!

Plotki o nadejściu zremasterowanych odsłon 4. generacji latały po sieci od dawna, jednak potwierdzone zostały dopiero podczas lutowego Pokemon Presents. Ujrzeliśmy wówczas zapowiedź Pokemon Brilliant Diamond, Shining Pearl oraz – kompletnie nowej produkcji – Pokemon Legends: Arceus. Wszystkie z wymienionych, otrzymały właśnie konkretną datę premiery! 

 

Poznaliśmy daty premier aż trzech nadchodzących produkcji z uniwersum Poke-stwórków! Zremasterowane Brilliant Diamond oraz Shining Pearl ukażą się 19 listopada 2021 roku, oczywiście wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Obydwa tytuły będą wierne swoim pierwowzorom z 2006 roku, jednak otrzymają całkowicie odświeżoną warstwę audiowizualną. Co ciekawe, gry w dniu premiery zakupić będzie można również w wariancie podwójnym. Poza premierą nowych tytułów z 4. generacji, poznaliśmy również datę debiutu RPG z otwartym światem – Pokemon Legends: Arceus. Na tą, kompletnie nową produkcje poczekamy do początku przyszłego roku, a konkretniej do 28 stycznia 2022 roku. 

Za produkcje Legends: Arceus odpowiada firma Game Freak, a sam tytuł różnić się będzie od wszystkich dotychczasowych odsłon franczyzy.

W grze przemierzać będziemy rozległe tereny dawnego regionu Sinnoh, w celu wypełnienia pierwszego na tych ziemiach Pokedexu. Całość wpisywać ma się w gatunek Action RPG, osadzonego w otwartym świecie.

Warto zaznaczyć, że wszystkie z zapowiedzi otrzymaliśmy przed nadchodzącym E3, co może oznaczać, że Nintendo ma w rękawie jeszcze co najmniej jednego asa. Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: