GAMING NEWS POKEMON

Pokémon Diamond and Pearl mogą działać inaczej w dni świąteczne oraz rocznice globalnych tragedii

Rok 2020 póki co nie zarysowuje się zbyt pozytywnie, również dla samego Nintendo, które padło ofiarom dużego wycieku danych. Światło dzienne ujrzały, między innymi, kody źródłowe do gier Pokémon Diamond and Pearl i wygląda na to, że skrywały one niejedną tajemnicę. 

W ostatnich miesiącach do sieci wyciekła rekordowa ilość kodów źródłowych kieszonkowych stworków, a zafascynowani code research’erzy z całego świata wciąż odkrywają w nich kolejne niespodzianki. Ostatnie rozpowszechnione dane dotyczą Pokémon Diamond / Pearl i wygląda na to, że wspomniane tytuły w interesujący sposób honorują poszczególne daty. 

Użytkownik Twittera, kryjący się pod nazwą @shinyhunter_map, odkrył, iż gry reprezentujące 4. generację uniwersum reagują na ważne rocznice oraz święta. Przykładem mogą być urodziny dewelopera gry, Junichiego Masudy, które przypadają na 12 stycznia. Grając w Diament lub Perłe tego konkretnego dnia, wszystkie jajka będą wykluwać się 10% szybciej, co potwierdził inny, znany w społeczności researcher’ów, użytkownik, Mr.Cheeze. Wiarygodności temu odkryciu dodaje fakt, iż Pan Masuda w 2008 napisał w post, w którym zachęcał do gry w dniu jego urodzin, bowiem “stanie się wtedy coś ciekawego”. Ten sam bonus ma aktywować się również przy okazji innych okresów, takich jak np. japoński dzień rozpoczęcia roku szkolnego, Walentynki, Halloween, czy Święta Bożego Narodzenia.

To oczywiście nie jest wszystko co udało się odkryć. Inne bonusy mają towarzyszyć ważnym świętom globalnym, takim jak, między innymi: Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych, Dzień Świętego Patryka, Hinamatsuri, czy Wszystkich Świętych. Tym i innym świętom ma towarzyszyć zwiększenie szans na spotkanie dzikich Pokemonów o 5%.

Game Freak miał uwzględnić również rocznice światowych tragedii, takich jak zamach na WTC, czy wybuchy bomb atomowych w Hiroshimie oraz Nagasaki. W takich datach szansa na spotkanie dzikiego stworka ma spadać o 10%.

Istnienie powyższej zawartości w kodzie gry nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. O wiarygodności kodu udostępnionego przez shinyhuntera zaświadczają wspomniany wcześniej Mr.Cheeze oraz popularny data miner Orcastraw, którzy również mieli rzekomy dostęp do kodu źródłowego tytułów 4. generacji.

źródło: Polygon

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: