GAMING NEWS

Pokémon GO – Niantic planuje dużą zmianę w systemie zdobywania Pokécoin’ów

Od początku globalnej pandemii w mobilnych Pokémon’ach zaszło naprawdę sporo zmian. Wszystkie z nich zostały wprowadzone głównie po to, aby ułatwić użytkownikom rozgrywkę, bez konieczności opuszczania swojego domu. Firma szykuje kolejną, dużą aktualizację, tym razem dotyczącą pozyskiwania Pokécoin’ów. 

Pokécoiny to wewnątrzgrowa waluta aplikacji Niantic’a, która pozwala graczom na zakupywanie dodatkowych przedmiotów użytkowych, bądź kosmetycznych, takich jak ubrania, czy poza naszej postaci. Do tej pory, maksymalnie można było zdobyć 50  coin’ów dziennie, a jedynym na to sposobem, było odpowiednio długie utrzymanie swojego Pokémona w gymie. Teraz, twórcy gry zamierzają wprowadzić szereg zmian w tym zakresie, które maja ułatwić zdobycie monet, bez konieczności odwiedzania sal. Pokécoiny już niedługo mają być przyznawane za wykonywanie codziennych wyzwań, takich jak: ewolucja danego Pokémona, kilka podkręconych rzutów z rzędu, czy zrobienie zdjęcia swojemu pupilowi(praktycznie takie same zadania, jak w przypadku Field Research). Również limit ich dziennego pozyskania ma być zwiększony z 50 do 55.

Aktualizacja zawierająca nową formułę zarobku, zostanie wprowadzona na razie tylko w Australii, ale jeśli spotka się z pozytywnym odzewem tamtejszych graczy, zaimplementowana zostanie również we wszystkich innych regionach. Warto wspomnieć, że nowy system zdobywania monet nie będzie pozbawiony minusów. Zmianą która może nie spodobać się graczom, jest ta, dotycząca Pokémon’ów zostawionych w gym’ach, które od teraz, generować będą jedynie 2 coiny(zamiast obecnych 6) za każdą godzinę obrony sali. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.