GAMING NEWS POKEMON

Pokémon GO – Raidy ze znajomymi w końcu trafiły do gry!

Jedną z funkcji, która stanowi filar Pokémon GO, są zdecydowanie raidy, które od zawsze były najlepszym sposobem na uzupełnienie swojej kolekcji o wiele legendarnych Pokemonów. Osoby zamieszkujące tereny o mniej gęstej sieci PokeStopów miały w tym segmencie gry mocno utrudnione zadanie, jednak to właśnie uległo zmianie!

Granie w mobilne pokemony w mocno zurbanizowanych częściach dużych miast jest zdecydowanie łatwiejsza niż w przypadku bardziej opustoszałych przedmieść lub wsi. Znacznie mniejsza ilość PokeStopów, rzadziej wyskakujące pokemony oraz spore trudności w wykonaniu większości raidów – to codzienność sporego odsetka aktywnych graczy. Od teraz, przynajmniej ten trzeci aspekt nie powinien więcej stanowić problemu, bowiem do gry w końcu trafiła możliwość wykonywania raidów ze znajomymi! 

Gracz rozpoczynający dany raid ma od teraz dostęp do nowej funkcji zaproszenia znajomych, dzięki której do lobby może dołączyć każdy wybrany przez nas trener, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania. Do skorzystania z funkcji na odległość potrzebny jest oczywiście Remote Raid Pass, który został dodany do gry całkiem niedawno. Aby skorzystać z opcji zapraszania i dołączania należy również mieć 32 poziom, jednak to obostrzenie ma zostać niedługo zdjęte(Niantic nie chce przeciążyć serwerów). Warto wspomnieć, iż stworzonym w ten sposób lobby może przebywać maksymalnie sześciu graczy, jednak to w zupełności wystarczy na pomyślne ukończenie nawet tych najbardziej wymagających raidów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.