GAMING NEWS POKEMON

Pokémon GO – Tryb Battle League wyłączony z powodu poważnego exploitu

Wprowadzenie trybu PVP do mobilnych pokemonów, nadało aplikacji nowy sens, inny niż samo kolekcjonowanie stworków. Rozbudowany system walki między graczami stał się kolejną warstwą rozgrywki, w której chętnie uczestniczy znaczna część społeczności. Tryb Battle League został tymczasowo wstrzymany, czego powodem jest exploit, rujnujący wspomniany element aplikacji. 

12 czerwca firma Niantic poinformowała o czasowym wyłączeniu sieciowego modułu PVP w Pokémon GOw związku z dosyć istotnymi problemami technicznymi. Jak się później okazało, miało to związek z poważnym exploitem, który pozwalał na bezproblemowe wygrywanie większości pojedynków. Ten szybko został nagłośniony, przez co stał się nadużywany przez sporą część graczy, którzy teraz zaczynają otrzymywać czasowe, a nawet permanentne bany.

O co właściwie chodzi? Okazało się, iż jeden z pokemonów, Melmetal, z jakiegoś powodu był w stanie ładować swoje silne ataki, znacznie szybciej niż powinien. Posiadający go gracze mogli używać ich raz za razem, co w znacznej części przypadków owocowało bezproblemowym zwycięstwem. Exploit sporo namieszał szczególnie w tabelach rankingowych, gdzie ni stąd, ni zowąd topowe pozycje zajmowali gracze z podejrzanie niską ilością rozegranych walk. Battle League ma powrócić do aplikacji, gdy tylko błąd zostanie załatany. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.