GAMING NEWS POKEMON

Pokemon Scarlet And Violet – Nowe odsłony wprowadzą funkcję automatycznych walk

Walki są nieodłączną częścią każdej odsłony kieszonkowych stworków, stanowiąc główny trzon całej rozgrywki. Do nadchodzącego Pokemon Scarlet And Violet trafi jednak kompletnie nową funkcja, która umożliwi ich zautomatyzowanie.

 

Na oficjalnej stronie Pokemon pojawiła się interesująca informacja dotycząca nadchodzących odsłon cyklu. Do Scarlet and Violet trafi funkcja o nazwie “Let’s Go!”, która pozwoli nam wysłać nasze Pokemony na samodzielne wyprawy. 

Nasze pokemony będą mogły od teraz podejmować automatyczne walki z dzikimi stworkami. Co za tym idzie – będą otrzymywać punkty doświadczenia oraz przedmioty, bez udziału gracza w klasycznej walce turowej. Opcja tego typu nie była dostępna w żadnej z poprzednich 8. generacji. Dotychczas, należące do nas pokemony mogły zdobywać exp poza walką jedynie w Pokemon Day Care, gdzie pozostawione stworki zdobywały 1 punkt doświadczenia za każdy krok zrobiony przez gracza. Z opcji tej korzystał jednak mało kto, gdyż nie należy ona do najefektywniejszych.

Funkcję „Let’s Go” w praktyce, możecie podejrzeć w najnowszym zwiastunie:

Choć zdania graczy na temat nowej funkcji są podzielone, osobiście uważam, że jest ona jak najbardziej na plus. Osoby preferujące tradycyjną formę expienia będą mogły zwyczajnie ją zignorować. Wśród graczy na pewno są jednak osoby, dla których aspekt grind’u w cyklu Pokemon nie należy do przyjemnych i może to być dla nich idealne rozwiązanie.

Przypomnijmy, że Pokemon Scarlet and Violet trafi na sklepowe półki 18 listopada 2022 roku. Tytuł tradycyjnie będzie ekskluzywny dla konsoli Nintendo Switch. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.