NEWS POKEMON REAL LIFE

Pokémon TCG – Znany YouTuber trafił kartę wartą nawet 55 tys. dolarów

Pokémon Trading Card Game to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie, która poza tętniącą życiem społecznością aktywnych graczy, może poszczycić się bardzo dużym gronem kolekcjonerów. Materiały z opening’ów poszczególnych booster pack’ów cieszą się na YouTube ogromną popularnością, a jeden z twórców, Leonhart, zdobył w ten sposób kartę, o której marzy każdy fan Poké-karcianki. 

Otwieranie boosterów z kartami Pokémon nie różni się zbyt wiele od, zawartych w niektórych grach wideo, loot box’ów. Pojedynczy booster kosztuje w okolicach kilkunastu złotych i w każdym z nich, znaleźć możemy 10 losowych kart, z których znaczna większość jest warta dosłownie grosze, jednak te najrzadsze, potrafią być niezwykle drogie. 1st Edition Base Set, czyli boostery wydane w 1999 roku przez firmę Wizards of the Coast, są obecnie najbardziej pożądanym przez graczy dodatkiem, a nieotwarte saszetki, potrafią kosztować nawet do kilkuset dolarów za sztukę. YouTuberzy nagrywający content oparty o karciankę z uniwersum Pokémon, czasami decydują się na zakup pojedynczych egzemplarzy 1st Edition Base Set Booster’ów, bowiem trafić w nich można najdroższe karty w historii całej gry. Najcenniejszą kartą na świecie, jest holograficzny Charizard, którego trafić można w wielu dodatkach, ale właśnie ten z 1999 roku jest prawdziwym złotym gralem wszystkich kolekcjonerów. Tą konkretną kartę trafił Leonhart w swoim najnowszym openingu na YouTube! (23:50-…)

 Dla oddanego kolekcjonera jest to osiągnięcie porównywalne ze zdobyciem szczytu Mount Everest. Holograficzny Charizard z 1999 roku nosi miano najrzadszej karty w całym Pokémon TCG, a adekwatna do tego statusu jest również jego cena, która potrafi sięgać nawet 55 tysięcy dolarów(!). Wycena zależy przede wszystkim od oceny stanu karty, którą w tego typu sytuacjach zajmuje się organizacja PSA. Wysłana do nich karta poddana jest oględzinom, w których brane są pod uwagę najmniejsze mankamenty, a następnie oceniana jest ona w skali od 1 do 10. Różnice cen w przypadku każdej oceny są ogromne, gdzie na przykładzie karty Charizarda, którą trafił Leonhart, ocena 9 (Mint) warta jest około 15 000$, natomiast 10, czyli Gem Mint wyceniana jest na ponad 50 000 dolarów. Powagę sytuacji idealnie oddała reakcja YouTubera, którego dłonie zaczęły drżeć już po ujrzeniu zaledwie dolnego kawałka karty.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: