NEWS POKEMON REAL LIFE

Pokémon TCG – Znany YouTuber trafił kartę wartą nawet 55 tys. dolarów

Pokémon Trading Card Game to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie, która poza tętniącą życiem społecznością aktywnych graczy, może poszczycić się bardzo dużym gronem kolekcjonerów. Materiały z opening’ów poszczególnych booster pack’ów cieszą się na YouTube ogromną popularnością, a jeden z twórców, Leonhart, zdobył w ten sposób kartę, o której marzy każdy fan Poké-karcianki. 

Otwieranie boosterów z kartami Pokémon nie różni się zbyt wiele od, zawartych w niektórych grach wideo, loot box’ów. Pojedynczy booster kosztuje w okolicach kilkunastu złotych i w każdym z nich, znaleźć możemy 10 losowych kart, z których znaczna większość jest warta dosłownie grosze, jednak te najrzadsze, potrafią być niezwykle drogie. 1st Edition Base Set, czyli boostery wydane w 1999 roku przez firmę Wizards of the Coast, są obecnie najbardziej pożądanym przez graczy dodatkiem, a nieotwarte saszetki, potrafią kosztować nawet do kilkuset dolarów za sztukę. YouTuberzy nagrywający content oparty o karciankę z uniwersum Pokémon, czasami decydują się na zakup pojedynczych egzemplarzy 1st Edition Base Set Booster’ów, bowiem trafić w nich można najdroższe karty w historii całej gry. Najcenniejszą kartą na świecie, jest holograficzny Charizard, którego trafić można w wielu dodatkach, ale właśnie ten z 1999 roku jest prawdziwym złotym gralem wszystkich kolekcjonerów. Tą konkretną kartę trafił Leonhart w swoim najnowszym openingu na YouTube! (23:50-…)

 Dla oddanego kolekcjonera jest to osiągnięcie porównywalne ze zdobyciem szczytu Mount Everest. Holograficzny Charizard z 1999 roku nosi miano najrzadszej karty w całym Pokémon TCG, a adekwatna do tego statusu jest również jego cena, która potrafi sięgać nawet 55 tysięcy dolarów(!). Wycena zależy przede wszystkim od oceny stanu karty, którą w tego typu sytuacjach zajmuje się organizacja PSA. Wysłana do nich karta poddana jest oględzinom, w których brane są pod uwagę najmniejsze mankamenty, a następnie oceniana jest ona w skali od 1 do 10. Różnice cen w przypadku każdej oceny są ogromne, gdzie na przykładzie karty Charizarda, którą trafił Leonhart, ocena 9 (Mint) warta jest około 15 000$, natomiast 10, czyli Gem Mint wyceniana jest na ponad 50 000 dolarów. Powagę sytuacji idealnie oddała reakcja YouTubera, którego dłonie zaczęły drżeć już po ujrzeniu zaledwie dolnego kawałka karty.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.