NEWS POKEMON REAL LIFE

Pokémon x Van Gogh Museum – Pokemony lecą do Amsterdamu!

The Pokemon Company słynie z nawiązywania wielu ciekawych działań marketingowych związanych z uniwersum Pokemon. Najnowszy ruch firmy będzie niczym innym jak wystawą muzealną, która będzie miała miejsce w Amsterdamie. Pokemony połączą siły z Vincentem Van Goghiem! 

 

Z okazji 50-lecia – znajdującego się w Amsterdamie – muzeum Van Gogha, kuratorzy placówki postanowili nawiązać współpracę z Pokemonami! W muzeum powstanie specjalna mini-wystawa, która ma celu zachęcić młodszych odbiorców do zainteresowania się sztuką. Odwiedzający mają również dowiedzieć się o wpływie japońskiej sztuki na malarstwo holenderskiego malarza.

Wystawa Pokémon x Van Gogh Museum oficjalnie startuje już 28 września i potrwa do 24 stycznia 2024 roku. Bilety na wydarzenie można zakupić jedynie online w tym miejscu. „Ta współpraca pozwoli nowemu pokoleniu poznać życie i twórczość Vincenta Van Gogha w przystępny dla niego sposób.” – wyznała główna kurator muzeum Emilie Gordenker

Co ciekawe, za wzięcie udziału w wystawie będzie można zgarnąć unikatową kartę Pikachu w szarym kapeluszu! Będzie ona rozdawana na miejscu wszystkim odwiedzającym, jednak (podobno) będzie można ją otrzymać również w inny sposób.

Karta rzekomo dodawana będzie również do zakupów w internetowym Pokemon Center, a konkretniej do koszyków zawierających produkty związane z omawianą współpracą.1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.