JAPONIA NEWS POKEMON

Pokemony nawiązują oficjalną współpracę z Japońskim Związkiem Sumo!

Japoński Związek Sumo (Japan Sumo Association) zdecydował się na wyjątkową formę promocji swoich wydarzeń sportowych. Nawiązana została w tym celu oficjalna współpraca z marką Pokemon, której pierwsze efekty zobaczymy już w przyszłym miesiącu! 

 

Popkulturowa rewolucja dzieje się na naszych oczach, czego znakomitym przykładem jest decyzja Japońskiego Związku Sumo. Sport narodowy – którego korzenie sięgają początków VIII wieku – obrał niespodziewany kurs, decydując się na oficjalną współpracę z Kieszonkowymi Stworkami!

Efekty nietypowej współpracy zobaczymy na dwóch nadchodzących turniejach Sumo, które odbędą się w ciągu najbliższych miesięcy. Jaka będzie w nich rola Pokemonów, zapytacie?W ramach projektu, podczas listopadowego turnieju sumo w Fukuoce oraz przyszłorocznych mistrzostw w Tokio, w tle tradycyjnego dohyō (ringu) zobaczymy banery z wizerunkami Pokemonów. Podobno przygotowano ich ponad 200, jednak główna rola w projekcie przypadnie Pikachu oraz Makuhicie. Powodem jest ich anatomia, która wzorowana była na zapaśnikach sumo właśnie.

null

Jeszcze więcej pokemonowych akcentów zaplanowano na Mistrzostwa Sumo w Tokio, które odbędą się w styczniu 2022 roku. Tam – poza wyżej wspomnianymi banerami – zapaśnicy będą odziani w nawiązujące do pokemonów keshō-mawashi, czyli stroje ubierane podczas ceremonii wejścia do ringu.

Wyjątkowe odzienie otrzyma także sędzia(gyoji), którego tradycyjny stroj shozoku również nawiązywać będzie do uniwersum Pokemon.

Po lewej – sędzia(gyoji) ubrany w shozoku. Po prawej – zapaśnik sumo odziany w kensho-mawashi podczas ceremonii dohyō-iri

Współpracę z Japońskim Związkiem Sumo skomentował prezes The Pokemon Company:

„Czujemy radość i zaszczyt mogąc współpracować z JSA. Pokemony świętowały w tym roku swoje 25-lecie, jednak w porównaniu do głęboko zakorzenionej tradycji sumo, nasza historia się dopiero rozpoczęła.” – wyznał Tsunekazu Ishihara w oficjalnym oświadczeniu

Pan Ishihara dodał również, iż ma nadzieję, że współpraca z JSA pozytywnie wpłynie na promocję tradycyjnych aspektów sumo wśród młodzieży.źródło: SoraNews24

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.