ANIME I MANGA GAMING NEWS

Poleciały pierwsze bany dla graczy PVP w Pokémon Sword and Shield

Jakiś już czas temu, The Pokémon Company nagłośniło temat graczy, którzy nadużywali pewnego exploita w walkach sieciowych Pokémon Sword and Shield. Firma już wtedy ostrzegała trenerów, nagminnie wykorzystujących metodę, o rygorystycznych konsekwencjach w postaci banów, a teraz pokazano, że nie były to słowa rzucone na wiatr. 

Wspomniany exploit, polega na umiejętnym opuszczeniu trwającego pojedynku PVP, tuż przed jego zakończeniem. Gracze odkryli, że rezultat nie jest wówczas zapisywany przez grę, co stało się nagminnie nadużywane w celu manipulowania współczynnikiem zwycięstw.  Firmy Nintendo, Game Freak oraz odpowiedzialne za całą franczyzę The Pokémon Company, zapowiedziały, że będą od teraz mocno przyglądać się graczom wykorzystującym tę metodę, a Ci mogą zostać ukarani banem.

„Od tego momentu, jeśli uznamy, że któryś gracz świadomie wykorzystuje ten błąd dla własnych korzyści, w pojedynkach i turniejach sieciowych, nie zawahamy się ukarać go czasowym, bądź nawet permanentnym banem na dostęp do funkcji online gry.” – brzmiało oświadczenie wydane jakiś czas temu przez The Pokémon Company

Zgodnie z doniesieniami serwisu Pokemon-Matome, pierwsi gracze otrzymali już kary za stosowanie zakazanego exploitu. Ostatecznie nie wyszło im to na dobre, bowiem teraz ich konta Nintendo straciły całkowity dostęp nie tylko do samych walk, ale także do innych sieciowych funkcji gry, takich jak: wymiany, czy branie udziału w rajdach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.