ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Pomniki Choppera oraz Brooka z One Piece staną w prefekturze Kumamoto już w listopadzie tego roku!

Usytuowana w zachodniej części wsypy Kiusiu, prefektura Kumamoto, w 2016 roku została mocno poszkodowana przez silne trzęsienia ziemi. Miasto Kumamoto jest miejscem urodzenia Eiichiro Ody, autora One Piece’a, który zdecydował się pomóc rodzinnemu regionowi, w wyjątkowo oryginalny sposób. Oda zdecydował się na ubarwienie Kumamoto i jego okolic pełnowymiarowymi pomnikami członków załogi Słomianych Kapeluszy. Trzy z nich są już na swoich miejscach, a następne dwa odsłonięte zostaną już w listopadzie! 

 

Pierwszy pomnik przedstawiający głównego bohatera pirackiej serii, Monkey D. Luffy’ego, stanął przed budynkiem Siedziby Administracyjnej Miasta Kumamoto oraz doczekał się uroczystej ceremonii odsłonięcia w dniu 30 listopada 2018 roku. Niespełna rok później, w okolicach miasta pojawiły się kolejne dwie statuy – Sanji’ego(przy infrastrukturze sportowej w mieście Mashiki) oraz Usoppa(przy wejściu na stację kolejową Aso).Uroczystość odsłonięcia pomnika Luffy’ego w mieście Kumamoto 30.11.2018
Pomnik Usoppa znajdujący się przy wejściu na Stację Kolejową Aso
Pomnik Sanjieo przy obiektach sportowych w Mashiki

Pomniki Choppera oraz Brooka miały zostać odsłonięte kolejno 28 i 29 marca 2020 roku, jednak wydarzenia te uległy opóźnieniu ze względu na pandemię i zostały przełożone na listopad. Statua przedstawiająca wizerunek Chopper’a, już 7 listopada stanie przed wejściem do Ogrodów Botanicznych w Kumamoto, natomiast Brook odsłonięty zostanie 8 listopada w Parku Miejskim w Mifune. W wyniku pandemii, uroczystości otwarć obydwu pomników, zostaną przeprowadzone w kameralnym gronie lokalnej społeczności, jednak oba wydarzenia będą transmitowane na żywo na YouTube. Grafika promująca otwarcie pomników Chopper’a oraz Brook’a.

Szósty pomnik (Franky) ma stanąć w mieście Takamori jeszcze w tym roku. Pozostałe trzy planowane statuy: Zoro, Nami oraz Robin, mają zostać odsłonięte do końca marca 2021 roku. Dokładne lokalizacje oraz najlepsze sposoby dojazdu do wszystkich istniejących oraz nadchodzących pomników Słomianych Kapeluszy znajdziecie na stronie Kumamoto Guru.  

źródło: Kumamoto Guru, The Mainichi 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.