ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Powstały ogromne tomy mangi Attack on Titan w wersji dla tytanów!

Wydawnictwo Kodansha wpadło na wyjątkowo oryginalny pomysł uczczenia, nachodzącego wielkimi krokami, końca mangi Attack on Titan. Z tej właśnie okazji wydrukowane zostały niecodzienne tomy mangi,  rozmiarem dopasowane do tytanów. Wydanie ustanowiło rekord dla największego komiksu na świecie! 

 

Manga Attack on Titan autorstwa Hajime Isayamy wystartowała w 2009 roku i choć wciąż cieszy się ogromną popularnością, fani od dłuższego czasu są przygotowywani na zakończenie historii. Ostatni rozdział ukazać ma się już 9 kwietnia 2021 roku, co będzie oficjalnym końcem, trwającego 12 lat, okresu wydawniczego.

Specjalnie z tej okazji – czuwające nad mangą – wydawnictwo Kodansha, zdecydowało się na iście nietypowy sposób pożegnania swojego tytułu. Wydrukowanych zostało równo sto, ogromnych egzemplarzy mangi Shingeki no Kyojin, które w zamyśle mają idealnie pasować do rąk tytana – konkretniej do tych mierzących około 15 metrów (jak np. Eren).Tytaniczny egzemplarz posiada wymiary 101 na 71,5 cm i waży 13,7kg!
Porównanie skali wielkości względem standardowego tomu

Wydanie wydrukowane zostało w imponujących wymiarach 101×75,5cm i – mimo że zawiera jedynie dwa pierwsze rozdziały – waży blisko 14 kg! Jak zauważyła sama Kodansha, manga przebiła swoją wielkością obecnego posiadacza rekordu Guinnessa, a więc wszystko wskazuje na to, że jest to obecnie największy wydrukowany komiks w historii!

Wszystkie 100 egzemplarzy można było zakupić 6 marca w oficjalnym sklepie wydawnictwa.  Koszt pojedynczej sztuki wynosił aż 150,000 jenów, czyli ok. 1450$! Mimo wygórowanej ceny, wszystkie tytaniczne tomy wyprzedały się w kilka minut.źródło: SoraNews24

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.