KINO I SERIALE NEWS

Powstanie serial z uniwersum Harry’ego Pottera!

Nie tak dawno temu okazało się, że fani Świata Magii doczekają się pierwszej pełnoprawnej gry RPG, opartej na uniwersum Harry’ego Pottera. Okazuje się, że to nie wszystko, bowiem w przyszłości pojawić ma się również serial, który docelowo trafić ma do biblioteki platformy HBO Max! 

 

Harry Potter otrzyma własny serial! – a przynajmniej tak wynika z najnowszych doniesień serwisu The Hollywood Reporter. O wspomnianej produkcji wciąż nie wiadomo praktycznie nic, poza tym, że znaleźć ma się ona w nieokreślonej przyszłości w ofercie serwisu HBO Max. Firma WarnerMedia ma być obecnie na etapie prowadzenia rozmów z potencjalnymi członkami ekipy oraz ogólnego rozważania wszelkich możliwych koncepcji.

Przypomnijmy, że HBO Max ma trafić do Polski już w tym roku, zastępując dotychczasowe HBO GO.  Serial z uniwersum Pottera wydaje się być pomysłem niezwykle trafionym, zwłaszcza, że – powiązana z HBO Max – firma Warner Bros. już od dłuższego czasu przegrywa z Disneyem oraz ich ogromnie popularnym Mandalorianem. Serial osadzony w uniwersum Świata Magii mógłby diametralnie wyrównać sporą obecnie różnice między obydwoma firmami, zwłaszcza, że Harry Potter – podobnie jak Star Wars –  jest marką popularną na całym globie, której fani z otwartymi ramionami przyjmą wszelkie związane z nią nowości.

Pomysł na stworzenie serialu opartego na serii J.K. Rowling pojawiał się w ciągu ostatnich lat już kilkukrotnie, jednak sprzeciw wobec niego miała do tej pory wyrażać sama autorka, która w 2015 roku wprost wyśmiała pomysł telewizyjnej adaptacji swojego dzieła. The Hollywood Reporter donosi, iż pisarka ostatecznie zmieniła zdanie i daje zielone światło na prace nad omawianą produkcją.

Na to czy Harry Potter nawiąże równą potyczkę z The Mandalorian oraz na inne konkrety dotyczące serialu będziemy musieli jeszcze poczekać i to najlepiej z nastawieniem się na datę premiery oddaloną o dobrych kilka lat. źródło: The Hollywood Reporter 

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.