ANIME I MANGA NEWS TECHNOLOGIA

Powstanie specjalna seria Tamagotchi x Neon Genesis Evangelion

Tamagotchi zadebiutowało w 1996 roku i momentalnie stało się hitem w Japonii, a następnie poza jej granicami. Miniaturowe urządzenie pozwalające nam opiekować się wirtualnym zwierzakiem, było obiektem pożądania przez dzieciaki z późnych lat 90. i wczesnych lat 2000. Na nadchodzącą, nową serię zabawki, chętnych znajdą się całe tłumy. 

O współpracy Tamagotchi z serią Neon Genesis Evangelion usłyszeć mogliśmy jeszcze w zeszłym roku, kiedy do internetu wyciekły pierwsze informacje dotyczące nowej linii urządzeń. Warto, w tym momencie zaznaczyć, iż mowa tutaj o oryginalnym, licencjonowanym Tamagotchi, bowiem przez ostatnie lata rynek zalała cała masa podróbek kieszonkowej zabawki. Projekt został oficjalnie potwierdzony przez obydwie strony i ma pojawić się jeszcze w tym roku. Właściciele gadżetu będą mogli zaopiekować się jednym z trzech evangelionów: testowym modelem 00, fioletowym 01 oraz jednostką 02 należącą do Asuki).

Specjalna seria Tamagotchi ma trafić do japońskich sklepów 13 czerwca, a każdy z modeli ma kosztować około 2500 jenów (około 96 zł). Niestety, na razie nie pojawiły się żadne informacji dotyczące dystrybucji urządzeń poza Japonią i nie wiadomo czy takowa kiedykolwiek będzie miała miejsce.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.