ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Poznaliśmy datę premiery 2. sezonu Alice in Borderland!

Podczas wydarzenia Netflix Festival Japan 2021 ogłoszono datę premiery drugiego sezonu popularnego serialu Alice in Borderland (今際の国のアリス). Prace nad kontynuacją trwają już od wielu miesięcy, jednak na ich efekty trochę jeszcze poczekamy. 

 

Pierwszy sezon Alice in Borderland mogliśmy oglądać na platformie Netflix od 10 grudnia 2020 roku. Serial zadebiutował łącznie w 190 krajach oraz mógł poszczycić się 10. miejscem w rankingu na Netflixie w aż 40 z nich. Wygląda na to, że fani będą musieli niestety trochę poczekać, aby dowiedzieć się jak potoczył się dalszy los bohaterów. Drugi sezon ukaże się bowiem dopiero w grudniu 2022 roku!

W drugiej części produkcji ponownie zobaczymy Yamazaki’ego Kento jako tytułowego Arisu (live-action Orange, JoJo’s Bizarre Adventure.) oraz Tsuchiye Tao jako Yuzuhe Izaki (live-action Rurouni Kenshin, Orange.). Potwierdzono również, że za reżyserię kontynuacji wciąż odpowiadać będzie Shinsuke Satō, znany m.in. z aktorskiego Bleach’a. Nowy sezon znajduje się w produkcji od ponad 10 miesięcy, co zdradził poniższy teaser:OPIS FABUŁY

Fabuła Alice in Borderland obraca się wokół Ryōhei Arisu (wymawiane jako Arisu z angielskiego imienia Alice). Studenta liceum, który jest niezbyt zadowolony ze swojego życia. Pewnego razu Arisu spotyka się ze swoimi przyjaciółmi Karube i Chōtą żeby powłóczyć się po Tokijskiej Shibuyi. Niebo w pewnym momencie pokrywają fajerwerki, a grupa przyjaciół nagle zdaje sobie sprawę, że ulice całkowicie opustoszały. Znajdujący się w innej rzeczywistości, Ryōhei, Karube, i Chōta, są zmuszeni do brania udziału w grach na śmierć i życie. Trójka przyjaciół walcząc o przetrwanie, stara się wrócić do swojego świata.


Mangowy pierwowzór autorstwa Haro Aso ukazywał się na łamach czasopism Shonen Sunday S oraz Weekly Shonen Sunday od 2010 roku. Ostatni rozdział tytułu zadebituował w listopadzie 2016 roku, a cała seria została skompilowana do 18 tomów zbiorczych, które otrzymają angielskie wydania w przyszłym roku.źródło: transmisja Netflix Festival Japan 2021 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.