GAMING MOBILE NEWS

Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące nowej rotacji Teamfight Tactics!

Premiera 4. zestawu TFT – Losy, nadejdzie wraz z aktualizacją 10.19, która ma odbyć się już 16 września. Riot Games do tej pory pilnowało, aby gracze nie dowiedzieli się o nim zbyt wiele, udzielając jedynie szczątkowych informacji. Tak było do teraz, bowiem właśnie poznaliśmy pierwsze konkretne mechaniki, postacie oraz synergie! Poniżej dowiecie się o wszystkich zmianach ujawnionych przez deweloperów:

1. Nowa mechanika – Wybraniec

Na samym wstępie warto od razu przejść do mechaniki, która zdaje się być największym gamechanger’em nadchodzącej rotacji. Wybraniec to kompletnie nowa mechanika, która prawdopodobnie będzie miała największy wpływ na końcowy rezultat waszej potyczki. Upraszczając najbardziej jak to możliwe – polegać ona będzie na wybraniu w danym meczu jednego bohatera (“Wybrańca”), który będzie wyraźnie potężniejszy niż reszta znajdujących się na planszy jednostek. Wybrańcem może być każda postać w rotacji i pojawiać się on będzie w sklepie od czasu do czasu, oznaczony charakterystycznym symbolem w prawym górnym rogu grafiki. Widoczny powyżej Garen(Wybraniec), mimo iż jest jednostką 1. kategorii, kosztuje aż trzykrotność swojej normalnej ceny. Jest tak ponieważ kupiony przez nas Wybraniec od razu po zakupieniu jest na poziomie 2-gwiazdkowym,  posiada dodatkowe 200 punktów zdrowia oraz potężną premie do wybranej przez nas statystyki (500 pkt. zdrowia, 35% mocy zaklęć, 50 pkt. obrażeń od ataku albo o 25% niższy koszt many). Co jednak najważniejsze – Wybraniec liczy się jako dwie jednostki swojej dowolnej synergii. Powyższy Garen tuż po wystawieniu aktywowałby premię za 2 obrońców, nawet jeśli nie mielibyśmy na polu bitwy żadnego innego przedstawiciela tej synergii. Podwójna premia może ukazać się na dowolnej synergii danego Wybrańca, a więc omawiany Garen mógłby się pokazać również jako 2 x Warlord. Dokładnie taka sama zasada będzie obowiązywać w przypadku każdego innego championa w rotacji. To właśnie w tym miejscu pojawiać się będzie największe wyzwanie graczy w TFT Losy. Będzie można posiadać tylko i wyłącznie jednego Wybrańca w danym momencie, a więc po jego zakupieniu żadna postać w sklepie nie będzie mogła być Wybrańcem (analogicznie po jego sprzedaniu, różni wybrańcy ponownie zaczną pojawiać się w sklepie). Gracz sam będzie musiał zdecydować czy postawić na jednostkę proponowaną na wczesnym etapie gry, czy może poczekać na Wybrańca 4. lub 5. kategorii. 2. Potwierdzone Postacie 

  • Nidalee — (Strzelec wyborowy / Watażka, koszt 1)
  • Garen — (Obrońca / Watażka, koszt 1)
  • Jarvan — (Wzór / Watażka, koszt 2)
  • Pyke — (Zabójca / Kultysta, koszt 2)
  • Katarina — (Zabójca / Watażka, koszt 3)
  • Kennen — (Wzór / Ninja, koszt 3)
  • Xin Zhao — (Pojedynkowicz / Watażka, koszt 3)
  • Diana — (Zabójca / Światło Księżyca, koszt 1)
  • Lissandra — (Olśniewacz / Światło Księżyca, koszt 1)
  • Sylas — (Osiłek / Światło Księżyca, koszt 2)
  • Vi — (Osiłek / Watażka, koszt 2)
  • Elise — (Wzór / Kultysta, koszt 1)
  • Twisted Fate — (Mag / Kultysta, koszt 1)
  • Thresh — (Obrońca / Duch, koszt 2)
  • Evelynn — (Cień / Kultysta, koszt 3)
  • Kalista — (Pojedynkowicz / Kultysta, koszt 3)
  • Aatrox — (Obrońca / Kultysta, koszt 4)3. Nowe synergie 

Watażka (3/6/9) – jest to pierwsza ujawniona synergia, która może być dobrym wyborem na początkową fazę gry. Zapewnia atrybut, który ma szansę dać naszej kompozycji ogromną siłę, ze sprawą stackującej się (do maksymalnej liczby 5.) premii do statystyk, przyznawanej za każdą wygraną bitwę. Wspomniana premia naliczana jest każdemu przedstawicielowi Watażki, nawet zanim udało nam się aktywować synergię. Będzie to kompozycja mocno polegająca na utrzymywaniu serii zwycięstw, jednak może okazać się niewystarczająco dobra kiedy zaczniemy przegrywać nasze pojedynki. Przedstawicielami Watażki są: Nidalee, Jarvan, Garen, Katarina, Xin Zhao oraz Vi.

Watażkowie mają dodatkowe:

 • (3) 150 pkt. zdrowia i 10 mocy zaklęć
 • (6) 400 pkt. zdrowia i 25 mocy zaklęć
 • (9) 600 pkt. zdrowia i 50 mocy zaklęć

Każda zwycięska walka, w której Watażka bierze udział, daje mu dodatkowe punkty zdrowia i PS, kumulujące się do 5 razy.

 • (3) 30 pkt. zdrowia i 3 mocy zaklęć
 • (6) 40 pkt. zdrowia i 5 mocy zaklęć
 • (9) 80 pkt. zdrowia i 10 mocy zaklęćŚwiatło Księżyca (3) – Riot opisuje tą właśnie synergię jako jedną z najważniejszych w nadchodzącej rotacji. Nie jest to w żaden sposób dziwne, bowiem ta trzyczęściowa grupa (Sylas/Diana/Lissandra) pozwala nam na uzyskanie 4-gwiazdkowej jednostki(!). Wszystkie postacie Światła Księżyca są 1. lub 2. kategorii, co pozwala na ich bardzo wczesne zastosowanie. Po wystawieniu całej trójki bohaterów, ten z nich, który posiada najniższy poziom, awansuje o jedną gwiazdkę (w przypadku postaci na tym samym poziomie awansuje ta z największą ilością przedmiotów). Jeśli jakimś cudem uda wam się wbić wszystkich trzech przedstawicieli tej synergii na poziom 3-gwiazdkowy, wówczas ta z największa ilością przedmiotów awansuje na poziom 4. 

 

Kultysta (3/6/9) –  Kultyści są bardziej rozbudowaną wariacją na temat znanych z obecnej rotacji Pilotów Mecha. Zdobywanie kolejnych progów ich synergii nie zapewnia żadnej mocy samym jednostkom, a sprawia, iż są oni w stanie przyzwać Władce Demonów Galio. Ten staje się wyraźnie potężniejszy po przekroczeniu każdego z progów aktywacyjnych (3/6/9), zdobywając potężne statystyki (7000 pkt. zdrowia i 600 pkt. obrażeń od ataku) po wystawieniu 9 Kultystów na planszę. Nie powinno to stanowić większego problemu, bowiem w grze znajdzie się ich, aż 8! 

  • (3): Tyran Galio
  • (6): Władca Demonów Galio
  • (9): Arcywładca Galio
To wszystko co na chwilę obecną wiemy o nadchodzącej rotacji TFT Losy. Poza opisanymi powyżej synergiami, wygląda na to, że w grze pojawią się również: Wzór, Osiłek, Mag, Pojedynkowicz, Strzelec Wyborowy, Zabójca, Ninja, Olśniewacz, Cień oraz Duch. W 4. zestawie pojawić ma się również Lee Sin, którego synergie wciąż pozostają tajemnicą, a więc można się domyślać, że będzie on swego rodzaju jednostką specjalną (podobnie jak kiedyś Lux). Więcej informacji o Losach powinniśmy dowiedzieć się już niebawem i na pewno przeczytacie o nich na Murasaki Shiroi.

POLECANE: Test wiedzy z 3. zestawu TFT 

źródło: Oficjalna strona League of Legends

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: