ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Prace nad parkiem rozrywki Studia Ghibli ruszą jeszcze w tym roku!

Kilka dni temu, Studio Ghibli zapowiedziało, nadchodzące jeszcze w tym roku dzieło Gorō Miyazakiego, zatytułowane Aya And The Witch. Nie jest to jedyny news z bieżącego miesiąca, bowiem wyznaczono również termin rozpoczęcia prac nad parkiem tematycznym, opartym na baśniowych animacjach studia.

Na chwile obecną, miejscem najbliższym sercom fanów Ghibli jest muzeum znajdujące się na przedmieściach Tokio, które zaprojektowane zostało przez samego Hayao Miyazakiego. Zmieni się to już w ciągu kilku lat, bowiem Pan Miyazaki planuje otworzyć znacznie bardziej okazałą infrastrukturę, której budowa ruszy już w lipcu tego roku. Park rozrywki Studia Ghibli oficjalnie wchodzi we wstępną fazę konstrukcji, która zakończona ma zostać jesienią 2022 roku. 

Ghibli Theme Park ulokowane będzie w mieście Nagakute (prefektura Aichi), położonym około 3 godziny drogi od Tokyo.

Przedsięwzięcie kosztować ma ponad 100 milionów dolarów, jednak efekt końcowy ma być magicznym miejscem rozrywki zarówno dla fanów produkcji Studia, jak i osób totalnie z nimi niezaznajomionymi. W parku, odwzorowane zostaną lokacje, żywcem wyjęte z najpopularniejszych dzieł, takich jak między innymi: Podniebna Poczta Kiki(1989), Mój Sąsiad Totoro(1988), Spirited Away(2001), czy Księżniczka Mononoke(1997). Poniżej możecie zobaczyć kilka grafik koncepcyjnych, udostępnionych przez samo Studio Ghibli:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.