GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Problemy z dostępnością PS5 mogą nie minąć w 2022 roku

Konsola Playstation 5 zadebiutowała w listopadzie 2020 roku i zdecydowanie nie cierpi na brak zainteresowania. Chętnych na zakup najnowszego dziecka Sony, są całe tabuny graczy, jednak mało kto ma możliwość nabycia sprzętu w cenie detalicznej. Najnowsze informacje sugerują, że nie inaczej będzie w przyszłym roku. 

 

Nieco ponad tydzień temu Sony poinformowało, że sprzedaż PS5 znacznie przewyższyła oczekiwania firmy. Zainteresowanie konsolą jest ogromne, jednak odwrotnie jest w przypadku ilości jej egzemplarzy. Cała masa konsumentów z całego globu wciąż nie ma możliwości zakupu Playstation 5 – i jak donosi serwis Bloomberg ów stan rzeczy może nie zmienić się ani w tym, ani w przyszłym roku. 

Rzekoma informacja ujawniona została po zakończeniu spotkania biznesowego Sony Group, które miało miejsce pod koniec kwietnia tego roku. CFO Sony, Hiroki Totoki, miał wyznać, iż „nakład konsoli PS5 nie sprosta rynkowej luce, nawet w przypadku znacznego zwiększenia produkcji”. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka, jednak do najważniejszych zaliczają się globalne braki półprzewodników oraz pandemia.null
Zdjęcie: Charles Sims / Unsplash

28 kwietnia tego roku, Totoki wyznał, że Sony planuje sprzedać ponad 14,8 milionów egzemplarzy PS5, w okresie od premiery konsoli (12.11.2020) do końca 2021 roku. Cel ten, już teraz udało zrealizować się w ponad połowie. Nie zanosi się jednak na to, aby tempo produkcji umożliwiło przekroczenie planowanego wyniku sprzedaży.

Co ciekawe – mimo dużych problemów z dostępnością – PS5 zaliczyło lepszy premierowy miesiąc od swojego poprzednika. W czasie od 12 listopada 2020 do 1 stycznia 2021 sprzedano aż 4,5 milionów konsol Playstation 5. PS4, które debiutowało w listopadzie 2013 roku, sprzedało się w tym samym czasie w nakładzie w wysokości 4,2 miliona egzemplarzy.źródło: Polygon 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.