ANIME I MANGA NEWS PLOTKA

Produkcją 2. sezonu Vinland Saga rzekomo zajmie się studio MAPPA

Najnowsze doniesienia sugerują, że – zapowiedziany w lipcu zeszłego roku – 2. sezon serii Vinland Saga, jednak nie będzie dziełem Studia WIT. Prace nad serią mają przenieść się do popularnego studia MAPPA, co ma mieć związek z niedawną migracją pracowników. 

 

Od pierwszych zapowiedzi wszystko wskazywało na to, że nadchodzące odcinki anime Vinland Saga będą dziełem Studia WIT. Doniesienia z ostatniej chwili, mówią jednak inaczej i wygląda na to, że prace nad serią przeniosą się do studia MAPPA!

Przenosiny mają związek z sytuacją z lutego 2022 roku. Znaczna część personelu Studia WIT, pracującego nad Vinland Saga, przeszła do wówczas do MAPPY. Już wtedy padały pierwsze głosy o zmianie studia, jednak teraz wypowiedział się o tym sam autor mangi – Makoto Yukimura.

Mangaka miał potwierdzić informację o zmianie studia na Twitterze. Dodał również, że zwiastun drugiego sezonu znajduje się w montażowni i podobno ukażę się już niedługo.

Biorąc pod uwagę, że personel pracujący nad serią jest w większości taki sam, fani anime nie powinni odczuć drastycznych zmian. Najistotniejszą może być natomiast sam klimat drugiego sezonu, który zdaniem autora mangi – będzie jeszcze mroczniejszy oraz przepełniony agonią i cierpieniem.

Przypomnijmy, że studio MAPPA ma teraz na głowie więcej niż ktokolwiek inny. Tylko w tej chwili w produkcji znajdują się u nich serie, takie jak: Jujutsu Kaisen, Chainsaw Man, Attack on Titan czy Hell’s Paradise. Kolejny tytuł z pewnością nie ułatwi tamtejszych warunków pracy, a więc miejmy nadzieję, że omawiana zmiana nie poniesie za sobą spadków jakości.

Drugi sezon serii Vinland Saga obecnie nie posiada wyznaczonej daty premiery. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: