ANIME I MANGA NEWS PLOTKA

Produkcją 2. sezonu Vinland Saga rzekomo zajmie się studio MAPPA

Najnowsze doniesienia sugerują, że – zapowiedziany w lipcu zeszłego roku – 2. sezon serii Vinland Saga, jednak nie będzie dziełem Studia WIT. Prace nad serią mają przenieść się do popularnego studia MAPPA, co ma mieć związek z niedawną migracją pracowników. 

 

Od pierwszych zapowiedzi wszystko wskazywało na to, że nadchodzące odcinki anime Vinland Saga będą dziełem Studia WIT. Doniesienia z ostatniej chwili, mówią jednak inaczej i wygląda na to, że prace nad serią przeniosą się do studia MAPPA!

Przenosiny mają związek z sytuacją z lutego 2022 roku. Znaczna część personelu Studia WIT, pracującego nad Vinland Saga, przeszła do wówczas do MAPPY. Już wtedy padały pierwsze głosy o zmianie studia, jednak teraz wypowiedział się o tym sam autor mangi – Makoto Yukimura.

Mangaka miał potwierdzić informację o zmianie studia na Twitterze. Dodał również, że zwiastun drugiego sezonu znajduje się w montażowni i podobno ukażę się już niedługo.

Biorąc pod uwagę, że personel pracujący nad serią jest w większości taki sam, fani anime nie powinni odczuć drastycznych zmian. Najistotniejszą może być natomiast sam klimat drugiego sezonu, który zdaniem autora mangi – będzie jeszcze mroczniejszy oraz przepełniony agonią i cierpieniem.

Przypomnijmy, że studio MAPPA ma teraz na głowie więcej niż ktokolwiek inny. Tylko w tej chwili w produkcji znajdują się u nich serie, takie jak: Jujutsu Kaisen, Chainsaw Man, Attack on Titan czy Hell’s Paradise. Kolejny tytuł z pewnością nie ułatwi tamtejszych warunków pracy, a więc miejmy nadzieję, że omawiana zmiana nie poniesie za sobą spadków jakości.

Drugi sezon serii Vinland Saga obecnie nie posiada wyznaczonej daty premiery. 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.