GAMING NEWS

Remaster Crysis’a oficjalnie potwierdzony! Tytuł trafi na PC oraz konsole (w tym Nintendo Switch!)

Crysis z 2007 roku to gra, która po dziś dzień kojarzona jest z rewolucyjną, jak na tamten czas, grafiką. FPS stworzony przez niemieckie studio Crytek, a wydany przez Electronic Arts, odpalony nawet dziś, nie wygląda gorzej niż niektóre najnowsze produkcje. Remaster gry został oficjalnie potwierdzony, o czym zdaje się zapewniać oficjalna strona tytułu. 

Crysis pierwotnie miał być sequelem dla pierwszej odsłony serii Far Cry, jednak kilka miesięcy po premierze gry, stworzonej w kooperacji firm Crytek oraz Ubisoft, studia postanowiły zakończyć współpracę, a wyłączne prawa do marki pozostały w rękach Ubisoft’u. Niemieckie studio nawiązało wówczas kontakt z Electronic Arts, czego owocem jest FPS, stworzony na jednym z bardziej zaawansowanych w tym czasie, silniku CryEngine 2. Remaster pierwszej odsłony Crysis’a został oficjalnie potwierdzony przez firmę Crytek i trafi on na PC oraz konsole obecnej generacji. Dokładna data premiery tytułu nie jest jeszcze znana. 

„Przełomowa i ciesząca się dużym uznaniem produkcja studia Crytek powraca! Crysis Remastered ukaże się na PC, Xbox One, Playstation 4 oraz Nintendo Switch – co jest debiutem serii na platformie Nintendo” – czytamy na oficjalnej stronie gry

Sam fakt zamiaru zremasterowania tytułu był podejrzewany przez graczy już od 2019 roku, kiedy Crytek udostępnił materiał wideo prezentujący obecne możliwości technologiczne silnika Cry Engine. Bardziej spostrzegawczy widzowie, szybko powiązali wyląd jednej z prezentowanych na filmie lokacji, z charakterystycznym, tropikalnym klimatem serii. Okazuje się, że domysły były jak najbardziej trafne.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.