ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Remaster filmu Akira trafi do japońskich kin sieci IMAX. Neo Tokyo już niedługo w 4K

Kultowy Akira autorstwa Katsuhiro Otomo doczekał się remastera w rozdzielczości 4K. Film trafi do japońskich kin sieci IMAX już w przyszłym miesiącu, a całe przedsięwzięcie związane jest z mającą odbyć się wkrótce premierą odnowionej wersji filmu na Blu-ray 

Remaster neo-futurystycznego filmu z 1988 roku wyświetlany będzie w 36 kinach na terenie Japonii. Specjalna seria seansów poprzedzać będzie premierę specjalnej edycji filmu na Blu-ray, która poza samym anime w rozdzielczości 4K, zawierać będzie wiele unikalnych dodatków, takich jak zbiór wyciętych z filmu scen, zdjęcia z oryginalnego storyboard’u czy dodatkową płytę z soundtrackiem. Póki co nie ma żadnej oficjalnej informacji dotyczącej podobnych projekcji w innych krajach, jednak biorąc pod uwagę popularność filmu, jest to jak najbardziej możliwe. 

Odświeżony Akira trafi na kinowe projektory już 3 kwietnia. Film będzie w najbliższym czasie przeżywał swoją drugą młodość ponieważ w tym samym czasie, nad jego aktorską adaptacją pracuje reżyser Taika Waititi. Póki co nie mamy jednak żadnych dokładniejszych informacji na temat przebiegu pracy tej produkcji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.