ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Reżyser Kimi no na wa zdradza plany dotyczące swojego następnego filmu

Makoto Shinkai jest jednym z najpopularniejszych twórców japońskich animacji pełnometrażowych, mając na swoim koncie produkcje, takie jak Your Name (Kimi no na wa.), Weathering with You (Tenki no Ko) czy The Garden of Words (Kotonoha no Niwa). Reżyser wyjawił właśnie tematykę swojego nowego filmu. 

 

Na kanale YouTube japońskiej stacji telewizyjnej TV Asahi, pojawił się jakiś czas temu kilkunastominutowy wywiad z Makoto Shinkaiem, podczas którego wypowiedział się on między innymi na temat sukcesu pełnometrażowego Kimetsu no Yaiba. Twórca szczerze pogratulował wszystkim autorom dzieła i przyznał, iż jest delikatnie zazdrosny o zasięgi filmu, który tydzień po omawianym wywiadzie został najbardziej kasową produkcją w historii japońskiej kinematografii. W nawiązaniu do tematu kinowego Demon Slayera, reżyser postanowił podzielić się pierwszymi szczegółami dotyczącymi swojego nowego filmu. Zgodnie ze słowami Shinkaia, akcja jego nadchodzącego filmu osadzona będzie w realiach postapokaliptycznych. Artysta wyraził się o koncepcie swojego dzieła w następujących słowach:

„Chciałbym stworzyć film, któremu uda się wiernie ukazać świat po apokalipsie. […] Co będzie się w takich realiach działo? Jak emocjonalnie poradzą sobie bohaterowie? Czy uda im się odnaleźć w dobie ogromnych i ciężkich zmian? Właśnie taki film chcę stworzyć, taki który postawi ludzi w obliczu dosłownego końca świata.”

Powyższa wypowiedź to wszystko, co na chwilę obecną wiemy o nowym projekcie Makoto Shinkaia. Data premiery czy choćby nazwa filmu wciąż pozostają nieznane, a na kolejne szczegóły prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.źródło: IGN Polska

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.