GAMING MOBILE NEWS

Riot Games z pomysłem stworzenia gry inspirowanej Among Us!

Obok sukcesu niezależnej produkcji studia InnerSloth nie da się przejść obojętnie, co dokładnie oddają statystyki produkcji z końca zeszłego miesiąca. Obecnej popularności Among Us mogą pozazdrościć nawet najwięksi wyjadacze branży – w tym odpowiedzialne za League of Legends studio Riot Games – które planuje stworzenie gry w podobnym formacie. 

 

Among Us wprowadziło do branży swego rodzaju powiew świeżości, oddając w ręce graczy niezwykle prostą w budowie produkcję, która trzon swej rozgrywki czerpie z popularnej mafii. Zainteresowanie tego typu formatem gry przez większych deweloperów było tak naprawdę kwestią czasu i jak się okazało – pomysł stworzenia tytułu inspirowanego Among Us padł w siedzibie Riot Games. Widząc coraz większe zainteresowanie produkcją od InnerSloth, firma odpowiedzialna za LoL’a, Valoranta czy Legends of Runeterra, postanowiła wprost zapytać graczy o to, czy byliby zainteresowani nowa grą w podobnych klimatach.Czy byłbyś zainteresowany zakupem gry pasującej do poniższego opisu? 

Wieloosobowa gra oparta na dedukcji, która zawiera postacie oraz lokacje ze świata League of Legends. Tytuł bazować będzie na współpracy z innymi osobami, wyznaczaniu podejrzanych graczy oraz eksploracji unikalnych lokacji. Rozgrywka byłaby podobna do Town of Salem czy Among Us.

Gra będzie dostępna na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone, iPad oraz smartfony i tablety z systemem Android.

Wiadomość o powyższej treści otrzymali gracze, którzy zaznaczyli opcję otrzymywania informacji od Riot Games drogą mailową. Potencjalne powstanie gry zależy przede wszystkim od wyników ankiety, która patrząc na obecne zainteresowanie Among Us, może zakończyć się pozytywnym odzewem graczy. Realizacja projektu nie jest więc jeszcze potwierdzona w 100%, ale na pewno ma spore szansę na wejście w życie. Więcej szczegółów dowiemy się zapewne w ciągu kilku najbliższych miesięcy. 

źródło: BOOP

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: