GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Rockstar zapłacił 10 000$ fanowi, który skrócił czas ładowania GTA Online!

Mimo iż sieciowy moduł GTA V kończy w tym roku aż 7 lat, to produkcja wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. GTA Online nie jest oczywiście idealne, a jedną z jego wyraźniejszych wad są nad wyraz długie ekrany ładowania. Wygląda jednak na to, że ten aspekt doczeka się niedługo znacznego usprawnienia! 

 

Loading screeny w GTA Online mogą zająć wiele długich minut – i mimo że bywa to frustrujące – wszyscy zdążyli się już do takiego stanu rzeczy przyzwyczaić. Okazuje się, że rozwiązanie problemu, przez cały ten czas, było z zasięgu ręki deweloperów – czego dowiódł internauta o pseudonimie t0st. 

28 lutego 2021 roku, t0st opublikował obszerną analizę, dotyczącą długiego czasu ładowania GTA Online na PC. Poza samym nakreśleniem problemu, twórca zaproponował konkretne rozwiązanie, dzięki któremu udało mu się rzekomo skrócić przydługi loading o aż 70%.

Od siebie dodał również, że wprowadzenie wymaganych zmian, nie powinno zająć pojedynczemu pracownikowi Rockstara więcej niż jeden dzień. Od publikacji t0sta minęły ponad dwa tygodnie, jednak właśnie doczekaliśmy się reakcji samego Rockstara. Studio zdecydowało się na wydanie specjalnego oświadczenia, za pośrednictwem serwisu PC Gamer: 

” Po dokładnej analizie możemy już oficjalnie przyznać, że graczowi o pseudonimie t0st faktycznie udało się wytknąć fragment kodu, dotyczący ładowania GTA Online na PC, który można by poprawić. Korzystając z jego rozwiązania, zdecydowaliśmy się wprowadzić w życie podobne zmiany wraz z najbliższą aktualizacją.”

Rozwiązanie internauty nie tylko spotkało się z aprobatą studia, ale zostało również wynagrodzone kwotą w wysokości 10 000 $! Rekompensata została wypłacona w ramach programu Bug Bounty – co jest sytuacją bezprecedensową – bowiem ów program, do tej pory tyczył się wyłącznie luk w systemach bezpieczeństwa.

Omawiane usprawnienie powinno trafić do gry w najbliższej aktualizacji. źródło: CD Action 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.