GAMING JAPONIA NEWS

Rozpoznawalny salon gier SEGI w Akihabarze zostanie zamknięty po 17 latach działalności

Tokijska dzielnica Akihabara to prawdziwa mekka dla fanów M&A, która obfituje w liczne lokacje ściśle związane z gamingiem, technologią oraz japońską popkulturą. Własnie w tym miejscu znajduje się lokalna perełka tamtejszej urbanistyki – Sega Akihabara 2nd Arcade, która już niedługo zostanie zamknięta.

Istotny element krajobrazu Akihabary, znany wcześniej jako Akihabara Gigo zostanie trwale zamknięty wraz z końcem bieżącego miesiąca, po 17 latach działalności. Salon gier mieści się w wieżowcu usytuowanym w zasięgu kilkuset metrów od Akibahara Station, który wyróżnia się charakterystyczną, widoczną z zewnątrz instalacją schodów ruchomych.

Przy wejściu do budynku pojawiło się oficjalne ogłoszenie wieszczące zamknięcie lokacji wraz z dniem 30 sierpnia 2020 roku oraz zawierające podziękowania dla licznych stałych klientów. Oficjalny powód zamknięcia pozostaje nieznany, jednak najprawdopodobniej jest on skutkiem lokalnych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Sega Akihabara 2nd Arcade, zdaniem turystów jak i lokalsów, nie jest najlepszym salonem gier na mapie Tokio, jednak zdecydowanie zalicza się do grona obiektów wysoce rozpoznawalnych, którego z pewnością będzie wielu osobom brakować.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: