ANIME I MANGA NEWS

Rynek mangowy rozkwita! Sprzedaż w USA wzrosła o 160% w 2021 roku!

Branża M&A w ciągu ostatnich lat wyraźnie zyskuje na popularności, czego najnowszym dowodem jest raport serwisu ICv2 . Okazuje się, że 2021 rok przyniósł ogromny wzrost rynku mangowego w USA. Łączna sprzedaż wzrosła aż o 160% !

 

Serwis ICv2 poinformował o imponującym wzroście zainteresowania mangą w USA. Łączna sprzedaż w Stanach Zjednoczonych w 2021 roku wzrosła aż o 160% względem roku poprzedniego! Źródłem danych jest firma NPD BookScan, według której ilość sprzedanych w USA tomów (w 2021 roku) wyniosła 24,4 miliona sztuk.

Dla porównania, łączna ilość sprzedanych mang w USA w 2020 roku wyniosła około 9 milionów – czyli o 15 mln mniej.Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że – mimo całkiem zdumiewającego wyniku – dane z lat 2020 i 2021 mogą być zaniżone. Wiąże się to z błędem w klasyfikacji mangi My Hero Academia, której wielu sprzedawców nie skategoryzowało jako „mangę”. Możliwe, że ten sam problem miał miejsce również w przypadku innych tytułów, przez co liczby mogą być tak naprawdę znacznie większe.

Powodów rosnącego od lat zainteresowania rynkiem M&A jest co najmniej kilka. Jednym z nich z pewnością jest zwiększenie dostępności różnorakich serii anime, za co obecnie odpowiada przede wszystkim Netflix. Wpływ ma z pewnością również wysyp popularnych na całym globie tytułów (Attack on Titan, Demon Slayer, Jujutsu Kaisen), który obserwujemy w ciągu ostatnich lat.

Bardzo możliwe, że tendencja wzrostowa zostanie podtrzymana również i w 2022 roku.źródło: Comicbook 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.