ANIME I MANGA NEWS

Samurai 8: Manga twórcy Naruto zakończona z uwagi na zbyt małe zainteresowanie

W ostatnim wydaniu japońskiego tygodnika Weekly Shonen Jump opublikowany został ostatni rozdział mangi Samurai 8: The Tale of Hachimaru ( Samurai 8: Hachimaruden). Ostatni, piąty tom mangi, za którą odpowiadali Masashi Kishimoto oraz Akira Ōkubo trafi do czytelników 1 maja, a prace nad nią zostają oficjalnie zakończone ze względu na bardzo małe zainteresowanie. 

Manga miała stać się nowym głównym projektem autora po zakończeniu Naruto w listopadzie 2014 roku. Samurai 8, mimo głośnych zapowiedzi i z początku dużego rozgłosu, od początku borykało się z problemem bardzo niskiego zainteresowania. Sprzedaż pierwszego i drugiego tomu poszła znacznie poniżej oczekiwań autorów, ledwo przekraczając próg 20 000 sprzedanych egzemplarzy. Dla porównania sprzedawane w tym samym czasie tomy mangi Kimetsu no Yaiba notowały ponad 10-krotnie lepsze wyniki.

Mimo ciekawie zapowiadającej się historii i pięknych ilustracji Akiry Ōkubo, manga została odrzucona przez rynek, a co za tym idzie raczej nie otrzyma w przyszłości swojej ekranizacji. Koniec projektu może mieć swoje pozytywne strony, bowiem istnieje szansa, że Masashi Kishimoto w większym stopniu zajmie się teraz Boruto, które zdaniem dojrzalszej części widowni poszło w mocno nieciekawą stronę.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.