ANIME I MANGA NEWS REAL LIFE

Sekretarz Stanu USA najwyraźniej jest fanem Demon Slayer’a!

To nie pierwszy raz kiedy świat polityki zlewa się z uniwersum Demon Slayer’a. Tym razem mowa jednak o polityce USA, a konkretniej o Sekretarzu Stanu, Antonym Blinkenie, który najwyraźniej jest fanem wspomnianej serii. Tak przynajmniej sugeruje jego gust muzyczny. 

 

W ostatni dzień ubiegłego roku, Sekretarz Stanu USA – Antony Blinken, opublikował własną playlistę na platformie Spotify. Autorska playlista została nazwana „Secretary’s 2021 Playlist: On the Road” i złożyło się na nią 36 utworów, rekomendowanych przez polityka. 

„Muzyka łączy ludzi. Niweluje wszelkie granice i wszystko inne co na co dzień nas poróżnia. Z okazji sylwestra postanowiłem podzielić się moimi ulubionymi utworami z całego świata, których najczęściej słuchałem w 2021 roku. Mam nadzieje, że spodobają się wam tak samo jak mi.” – czytamy w poście Blinkena zamieszczonym na TwitterzeWnioskując po wyborach Antony’ego Blinkena, wygląda na to, że może on być fanem serii Kimetsu no Yaiba! Jedną z jego rekomendacji okazała się być bowiem piosenka „Homura”, czyli utwór LiSY, stworzony do filmu Demon Slayer – The Movie: Mugen Train.

Ciężko powiedzieć czy Sekretarz Stanu uwzględnił piosenkę w zestawieniu jako fan serii czy samego utworu. Pierwsza opcja jest jednak jak najbardziej prawdopodobna, zwłaszcza, że kinowy Demon Slayer osiągnął świetne wyniki finansowe w USA. Produkcja zawitała do amerykańskich kin w kwietniu 2021 roku i osiągnęła box office wynoszący ponad 45 mln $, stając się #2 największą premierą kinową anime w historii kraju.źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: