ANIME I MANGA GAMING MOBILE NEWS

Seria Fullmetal Alchemist otrzyma grę mobilną!

Wraz z nadejściem dnia 12 lipca 2021 roku, manga Fullmetal Alchemist skończyła równe 20 lat! Już kilka dni temu dowiedzieliśmy się o zdecydowanie najciekawszej informacji związanej z jubileuszem, czyli o nowej mandze Hiromu Arakawy. Dziś natomiast, poznaliśmy kolejne zapowiedzi – wśród których znalazła się gra mobilna! 

 

W poniedziałek odbyła się transmisja Fullmetal Alchemist 20th Anniversary Special, zorganizowana z okazji okrągłych urodzin serii Hiromu Arakawy. Wydarzenie odbyło się w całości w języku japońskim, jednak w tym artykule, dowiecie się o wszystkich zaprezentowanych na nim ogłoszeniach. 

Poza nową mangą autorki Alchemika, której pierwszy rozdział „już wkrótce” ukaże się na łamach magazynu Shonen Gangan, dowiedzieliśmy się również o nadchodzącej grze mobilnej! Ta, nazywać się będzie Fullmetal Alchemist Mobile i za jej produkcje odpowiadać będzie Square Enix. Na razie wiadomo tylko tyle, że produkcja ukaże się na obydwu wiodących systemach (iOS, Android). Szczegóły dotyczące gry mamy poznać już zimą tego roku, jednak już teraz pojawił się pierwszy teaser:Na tym oczywiście nie koniec obchodów 20. urodzin serii! Podczas wydarzenia padło wiele zapowiedzi dotyczących Stalowego Alchemika, z których najważniejsze to:

  • Powrót fizycznej wystawy The FullmetalAlchemist Exhibition, która prezentowana będzie w Tokio i Osace, kolejno tej zimy oraz wiosną przyszłego roku
  • Ogłoszenie jubileuszowego wydania książkowego
  • Darmowy streaming trzech pierwszy odcinków Fullmetal Alchemist: Brotherhood na YouTube (16-19 lipca / kanał Square Enix)
  • Tymczasowo darmowy dostęp do cyfrowej wersji pierwszego tomu mangi Fullmetal Alchemist w języku japońskim (do 29 lipca / strona Square Enix
  • Otwarcie powiązanej z serią kawiarni w 2022 rokuźródło: Anime News Network, Square Enix

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.