GAMING NEWS REAL LIFE

Seria interaktywnych zestawów LEGO x Super Mario coraz bliżej. Pojawił się pierwszy zwiastun projektu

Jakiś czas temu wspominaliśmy o wielu przedsięwzięciach przygotowywanych przez Nintendo, z okazji 35. lecia serii Super Mario Bros. Japoński deweloper nawiązał między innymi współpracę z LEGO, czego efektem mają być interaktywne zestawy, bazujące na grach z czerwonym hydraulikiem w roli głównej. Pierwszy zestaw dostępny będzie już w sierpniu, a na kanał Nintendo UK, trafił pierwszy podglądowy zwiastun projektu. 

Na współpracę z Nintendo, duńska firma przygotowała coś więcej niż zestawy nadające się do zbudowania i odłożenia na półkę. Efektem współpracy, będzie seria mocno interaktywnych setów, pozwalających na rozgrywanie etapów rodem z gier z serii Super Mario. Pakiet startowy będzie możliwy do zakupienia już 1 sierpnia, w cenie 249,99zł. Zawierać ma on 231 elementów, w tym figurkę LEGO® Mario™  (zawierającą wyświetlacz LCD i głośnik) oraz 7 elementów interaktywnych, na różne sposoby reagujących z figurką postaci. Opublikowany dzisiaj, pierwszy zwiastun projektu możecie zobaczyć tutaj:

Najciekawszym elementem zestawu jest zdecydowanie figurka LEGO® Mario™, która poza wbudowanymi wyświetlaczami na brzuchu, oczach i ustach posiada czujnik koloru, pozwalający na reagowanie z różnymi elementami zestawu, na 100 różnych sposobów. Wbudowany jest w nią także głośnik, który odtwarza klasyczne dźwięki z gry. Kupione zestawy będzie można łączyć w większe plansze, na których robić można właściwie wszystko, co w elektronicznych odsłonach cyklu, przełożone do formy fizycznej zabawy. 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.