GAMING NEWS POKEMON

Serwery Pokémon GO zostaną czasowo wyłączone już 1 czerwca!

Pokémon GO jakimś cudem zdołało utrzymać zainteresowanie graczy pomimo obecnych, niesprzyjających warunków. Twórcy wprowadzili już bardzo wiele mechanik ułatwiających rozgrywkę, jednak teraz, graczy czeka pierwsze w historii, globalne wstrzymanie usług gry. 

Informacja o przerwie technicznej pojawiła się dzisiejszego dnia na oficjalnej stronie firmy Niantic. Będzie to pierwszy raz w ciągu czteroletniej historii gry, kiedy dostęp do niej zostanie zablokowany w skali globalnej. Przyczyna czasowego wstrzymania serwerów nie została bliżej określona, natomiast tak prezentuje się treść oficjalnego komunikatu Niantic’a:

„Pokémon GO zostanie czasowo zamknięte już od poniedziałku, 1 czerwca 2020 roku. Od godziny 11:00 do 18:00 PDT (20:00 – 3:00 czasu polskiego), gra będzie poddana przerwie technicznej i stanie się niedostępna dla wszystkich trenerów. Z góry przepraszamy za wszystkie niedogodności z tym związane”

Wspomniana sytuacja wystąpi w Polsce w nocy z 1 na 2 czerwca, a więc duża część graczy prawdopodobnie nie zauważy braku dostępności aplikacji. Tajemnicza przerwa techniczna pobudziła ciekawość internautów, którzy mówią o dużym update’cie przygotowywanym przez Niantic. Najpewniej jednak jest to klasyczna przerwa techniczna, spowodowana chęcią poprawy działania funkcji sieciowych gry, bądź ewentualną korekcją bug’ów. 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.