ANIME I MANGA NEWS

Shaman King – Zapowiedziano spinoff’ową mangę o Fauście VIII i Elizie

Od premiery nowego anime, coraz częściej i głośniej mówi się o kultowym dla polskich odbiorców Królu Szamanów. Seria niedawno otrzymała zapowiedź gry mobilnej, natomiast teraz dowiadujemy się również o nowej mandze! Powstanie adaptacja noveli o Fauście VIII i Elizie!

 

15 listopada 2018 roku ukazała się novela Faust8: Eien no Eliza, będąca spinoffem mangi Shaman King. Autorem opowieści jest Kakeru Kobarashi, a sama jej treść skupia się wokół historii znanego z serii nekromanty oraz jego ukochanej. Z ostatniego wydania magazynu Shonen Magazine Edge, dowiadujemy się, że owa novela otrzyma mangową adaptację!

Manga Faust8: Eien no Eliza (Eliza the Eternal) zadebiutować ma już 3 lipca, a za jej narysowanie odpowiadać będzie Aya Tanaka. Na razie wiadomo jedynie o wersji cyfrowej, która ukazać ma się w należącej do Kodanshy, aplikacji Magazine Pocket. Niewykluczone jednak, że w przyszłości doczekamy się również wydania fizycznego.Novela będąca pierwowzorem nadchodzącej mangi skupia się na relacji pomiędzy Faustem VIII oraz jego ukochaną – Elizą. W bardziej szczegółowy sposób opisuje ona ich wspólną historię – od momentu poznania, do tragedii, przez którą Eliza została duchem stróżem późniejszego sojusznika Yoh.

Warto wspomnieć, że tegoroczne anime Shaman King już 9 sierpnia trafić ma do biblioteki Netflixa. Na razie nie wiadomo ile odcinków na raz zadebiutuje na platformie, jednak prawdopodobnie będzie to ok. 1/3 serii.źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.